Wolna przestrzeń przyda się zawsze. Czasem wystarczy kilka rozwiązań, by nie tylko ją zyskać, ale tez zachwycić przyjaciół i rodzinę ciekawym, nietypowym designem.

W małych mieszkaniach często nawet wolny centymetr okazuje się być na wagę złota, natomiast w domach można znaleźć wiele przestrzeni, wnęk, zakamarków, które mogą przestać być bezużyteczne, a stać się cennymi, ładnymi i designerskimi składzikami naszych ukochanych przedmiotów.

Jak zaaranżować funkcjonalną przestrzeń w salonie do przechowywania?

Piękne i funkcjonalne – składane blaty i stoły

Składane lub wysuwane blaty i stoły to fantastyczne rozwiązanie, jeśli chcemy zaoszczędzić przestrzeń. Rozkładamy je na czas posiłku, a następnie chowamy. Niektóre mogą składać się w obraz, dzięki czemu przestrzenie nabiorą charakteru.

Kuchenne ułatwienie – wysuwany okap

Okap jest niezbędny w każdej kuchni, jednak wiele osób nie ma pomysłu, w jaki sposób go umieścić, by nie przeszkadzał. Hitem w ostatnim czasie jest wysuwany okap, który można schować w blacie po zakończeniu prac kuchennych.

Praktyczne rozwiązania, które nie zajmują dużo miejsca

Warto pomyśleć o sprzętach, które będą zajmowały niewiele miejsca. Na przykład zamiast kupować wodę butelkowaną, której zgrzewki zajmują mnóstwo miejsca i są szkodliwe dla środowiska, można zainwestować w ergonomiczny filtr wody, jakim jest na przykład odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero.

Ta nowoczesna odwrócona osmoza zajmuje niezwykle mało miejsca – mieści się nawet w szufladzie, a zapewnia smaczną wodę, pełną naturalnych minerałów, a przy tym taka woda nie pozostawia osadów. Można z niej przygotować pyszne dania, napoje, zabrać wodę do pracy lub szkoły w butelkę wielokrotnego użytku.

Ergonomiczny filtr wody - odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero

Aż po sufit – wykorzystaj przestrzeń na szafki

W projektach często nie wykorzystujemy przestrzeni nad sufitem, a to doskonałe miejsce na dodatkową zabudowę, w której można trzymać rzeczy, z których rzadko korzystamy lub kolekcje książek oraz płyt DVD. To rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku wysokich pomieszczeń, chociaż nie tylko.

Regały pod sam sufit sprawią, że każda przestrzeń do przechowywania będzie wykorzystana.

Wszystkie wnęki pełne i uporządkowane

W wielu domach znajdują się wnęki, które bardzo trudno zagospodarować, a świetnie można je wykorzystać na dodatkowe miejsce do przechowywania. Takie zabudowy pozwalają przechowywać rzeczy różnego rodzaju, w zależności od pomieszczenia, w którym znajduje się wnęka. W łazience na przykład w takim schowku można trzymać ręczniki, kosmetyki czy detergenty, w korytarzu taka szafka przyda się na buty, a w sypialni na ubrania.

Ciekowym rozwiązaniem w domach jest wykorzystanie podestów na wydzielenie stref z szufladami do przechowywania pod spodem.

Organizacja i przechowywanie

Miejsce pomogą zaoszczędzić organizery, kosze cargo czy też na przykład tablice perforowane. Dzięki nim zawsze będziemy wiedzieć, gdzie szukać konkretnych przedmiotów, nie będą zagracały miejsca i gubiły się. Ciekawą opcją jest na przykład dodatkowy organizer z drugiej strony drzwiczek do szafki w łazience. Świetnie nadaje się do trzymania kosmetyków, szczoteczek do zębów, lakierów do paznokci.

Szafki, szafy i półki w przedpokoju pomogą uporządkować przestrzeń.

Zyskaj cenną przestrzeń

Te wszystkie sposoby sprawią, że w domu zyskasz więcej miejsca. Mamy jeszcze jedną radę – wszystkie rozwiązania 2 w 1 są dobre. Tak więc warto zdecydować się na fotel, który może być jednocześnie regałem na książki lub zestaw mebli ogrodowych, który po użyciu przemienia się w rzeźbę albo sofę, która w razie potrzeby w mgnieniu oka może stać się dwupiętrowym łóżkiem.

6 sposobów na oszczędzanie powierzchni w domu
5 (100%) 2 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here