Szukasz inspiracji na oświetlenie stołu? sprawdź nasze pomysły na lampy nad stołem.

Oświetlenie nad stołem może stworzyć cudowną, intymną atmosferę idealną do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Lampy nad stołem są również świetną dekoracją – dobrze dobrane, z pewnością przykują uwagę.

Bogaty wybór lamp na stół

Obecnie jest wiele designerskich i nowoczesnych rozwiązań jeśli chodzi o oświetlenie. Stosuje się jedną lampę z dużym kloszem, czasami dwie a nawet trzy. Wszystko zależy od formy, wielkości, kształtu oraz charakteru jaki chcemy uzyskać.

Najlepszym rozwiązaniem jest lampa z regulacją wysokości. Podstawowa zasada jest taka, że jeśli stół ma szerokość do 1,20m lampę wiesza się 50 cm nad blatem, przy większych rozmiarach – 80 cm nad blatem.

Podążaj za modą – oświetlaj stół nowocześnie

Nowoczesne rozwiązanie powtarzających się, wiszących źródeł światła to obecnie modny sposób na oświetlenie. Smukła i nowoczesna lampa pasuje do wnętrz o minimalistycznym, eleganckim charakterze, gdyż sama nie ma zbyt dekoracyjnego wymiaru. Tego rodzaju lampy najczęściej stosuje się powtarzając ich ilość – w pojedynkę wyglądały by nieciekawie, ze względu na swoją prostą formę.

Trzy różne klosze

Kącik jadalniany wraz drewnianym stylizowanym stołem oraz niebanalną lampą podkreśli indywidualizm salonu. Fascynująca lampa wisząca, złożona z trzech kloszy, z których każdy dla odmiany jest w innym kształcie.

Lampa doskonale wkomponuje się w elegancki i nowoczesny klimat salonu, podkreśli i zaakcentuje wytworny charakter pomieszczenia. Jest to często stosowany zabieg we wnętrzach – podkreślenie stylu, indywidualizmu wnętrza, ciekawą formą i designem lampy.

Z dużym kloszem

W oszczędnej w kolorystyce aranżacji salonu świetnie mogą sprawdzić się nowoczesne lampy z dużym kloszem. Jest to inne rozwiązanie, pasujące tez do loftowych wnętrz. Duży klosz z pewnością przykuje uwagę a jednocześnie świetnie oświetli nam stół. W męskim, nieco surowym wnętrzu o zdecydowanym charakterze stół oświetla z kolei duża biała lampa o prostej formie, lecz charakterystycznym kablu.

Jasny duży abażur

Nowoczesna lampa z jasnym abażurem to oświetlenie stołu, lecz w pojedynkę. Lampa nawiązuje formą do pozostałych elementów oświetlenia salonu, dzięki czemu tworzy zwarty element dekoracji. Prosty design lamp pasuje do przytulnego salonu z elementami stylu klasycznego, ale w nowoczesnym wydaniu.

Czarne lampy na czerwonych kablach równoważą klimat w salonie i nawiązują kolorystyką do całości.


 

Oświetlenie stołu. Jakie lampy nad stół wybrać?
5 (100%) 2 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here