Zobacz jakie oświetlenie nad stołem w jadalni wybrać.

Oświetlenie kuchennego stołu w jadalni powinno być jedną z pierwszych rzeczy, które bierzemy pod uwagę podczas urządzania tego pomieszczenia. Główne górne światło i kinkiety to jednak nie wszystko. Warto zastanowić się też nad wyborem odpowiedniego oświetlenia nad stołem. Jakie lampy wybrać i gdzie je kupić?

Oświetlenie nad stołem w jadalni

Lampa wisząca nad stołem w jadalni powinna zostać powieszona w odległości 50-60 cm od blatu. Odległość ta musi być nieco większa w przypadku dużych lamp i powinna wynosić ok. 75-90 cm. Wysokość lampy od stołu jest o tyle ważna, że lampa nie powinna zasłaniać siedzących przy stole osób. W niektórych przypadkach wymiar ten będzie ustalany indywidualnie. Wybierając oświetlenie do jadalni, a właściwie lampę, która ma się znaleźć nad blatem, musimy także brać pod uwagę samo użytkowanie tego stołu. Czy będzie on służył jedynie do spożywania posiłków czy także do pracy. W tym drugim przypadku należy rozważyć kupno jednej długiej lampy z mocnym światłem.
Wielkość, kształt i liczba lamp nad stołem jest związana nie tylko z koncepcją dekoratorską, ale też z kształtem i wielkością stołu. Na przykład mały okrągły stół idealnie będzie komponował się z pojedynczą lampą o formie zamykającej się w obrysie koła.

Oświetlenie do jadalni od Spotline

Spotline jest wiodącą firmą na polskim rynku, która ma w swojej ofercie oświetlenie do domu i ogrodu. Wśród produktów firmy Spotline znajdują się również designerskie lampy, idealne do powieszenia nad stołem. Szczegółową ofertę można obejrzeć na stronie www.spotline.pl.

Więcej inspiracji dotyczących oświetlenia jadalni znajdziecie w odcinkach: 397, 417, 419-420 (projektant Maciej Bogaczewicz), 404, 418 (projektant Przemysław Lisiecki), 403, 415 (Projektantka Ula Kołodziejek-Herman).

Oświetlenie do jadalni. Jakie lampy powiesić nad stołem?
4.6 (92%) 5 ocen

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here