Zobacz jakie oświetlenie nad stołem w jadalni wybrać.
4.7
(6)

Oświetlenie kuchennego stołu w jadalni powinno być jedną z pierwszych rzeczy, które bierzemy pod uwagę podczas urządzania tego pomieszczenia. Główne górne światło i kinkiety to jednak nie wszystko. Warto zastanowić się też nad wyborem odpowiedniego oświetlenia nad stołem. Jakie lampy wybrać i gdzie je kupić?

Oświetlenie nad stołem w jadalni

Lampa wisząca nad stołem w jadalni powinna zostać powieszona w odległości 50-60 cm od blatu. Odległość ta musi być nieco większa w przypadku dużych lamp i powinna wynosić ok. 75-90 cm. Wysokość lampy od stołu jest o tyle ważna, że lampa nie powinna zasłaniać siedzących przy stole osób. W niektórych przypadkach wymiar ten będzie ustalany indywidualnie. Wybierając oświetlenie do jadalni, a właściwie lampę, która ma się znaleźć nad blatem, musimy także brać pod uwagę samo użytkowanie tego stołu. Czy będzie on służył jedynie do spożywania posiłków czy także do pracy. W tym drugim przypadku należy rozważyć kupno jednej długiej lampy z mocnym światłem.

Wielkość, kształt i liczba lamp nad stołem jest związana nie tylko z koncepcją dekoratorską, ale też z kształtem i wielkością stołu. Na przykład mały okrągły stół idealnie będzie komponował się z pojedynczą lampą o formie zamykającej się w obrysie koła.

Oświetlenie do jadalni od Spotline

Spotline jest wiodącą firmą na polskim rynku, która ma w swojej ofercie oświetlenie do domu i ogrodu. Wśród produktów firmy Spotline znajdują się również designerskie lampy, idealne do powieszenia nad stołem. Szczegółową ofertę można obejrzeć na stronie www.spotline.pl.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 6

Brak ocen!

  Nowoczesne lampy wiszące nad stół

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here