Zobacz jakie oświetlenie nad stołem w jadalni wybrać.

Oświetlenie kuchennego stołu w jadalni powinno być jedną z pierwszych rzeczy, które bierzemy pod uwagę podczas urządzania tego pomieszczenia. Główne górne światło i kinkiety to jednak nie wszystko. Warto zastanowić się też nad wyborem odpowiedniego oświetlenia nad stołem. Jakie lampy wybrać i gdzie je kupić?

Oświetlenie nad stołem w jadalni

Lampa wisząca nad stołem w jadalni powinna zostać powieszona w odległości 50-60 cm od blatu. Odległość ta musi być nieco większa w przypadku dużych lamp i powinna wynosić ok. 75-90 cm. Wysokość lampy od stołu jest o tyle ważna, że lampa nie powinna zasłaniać siedzących przy stole osób. W niektórych przypadkach wymiar ten będzie ustalany indywidualnie. Wybierając oświetlenie do jadalni, a właściwie lampę, która ma się znaleźć nad blatem, musimy także brać pod uwagę samo użytkowanie tego stołu. Czy będzie on służył jedynie do spożywania posiłków czy także do pracy. W tym drugim przypadku należy rozważyć kupno jednej długiej lampy z mocnym światłem.

Wielkość, kształt i liczba lamp nad stołem jest związana nie tylko z koncepcją dekoratorską, ale też z kształtem i wielkością stołu. Na przykład mały okrągły stół idealnie będzie komponował się z pojedynczą lampą o formie zamykającej się w obrysie koła.

Oświetlenie do jadalni od Spotline

Spotline jest wiodącą firmą na polskim rynku, która ma w swojej ofercie oświetlenie do domu i ogrodu. Wśród produktów firmy Spotline znajdują się również designerskie lampy, idealne do powieszenia nad stołem. Szczegółową ofertę można obejrzeć na stronie www.spotline.pl.

Oświetlenie do jadalni. Jakie lampy powiesić nad stołem?
4.7 (93.33%) 6 ocen

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here