i-kare-design-dining-scandinavia-5-33118
5
(1)

• klosze lamp zarówno wiszących jak i stojących bardzo często umieszczone są w bliskim sąsiedztwie linii wzroku więc są jednym z elementów na który mniej lub bardziej świadomie zwracamy największą uwagę,

• włączone światło przyciąga uwagę ludzkiego oka,

• przebywając we wnętrzu po zmroku zazwyczaj gromadzimy się w bliskiej odległości od źródeł światła,

• rodzaj użytego źródła światła i design lamp wpływają na panujący nastrój i często determinują styl całego wnętrza

88C9E66C-9BD8-4106-9601-645008FB2844[208]Dlatego też planując wystrój pomieszczeń warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na wybór lamp, które podkreślą a często wręcz określą styl projektowanych wnętrz.

Minimalizm cały czas króluje we wnętrzach

Jeśli lubimy minimalizm dobrym wyborem będą ascetyczne klosze o monochromatycznej kolorystyce korespondującej z tą panującą w ich otoczeniu.W przypadku lamp stojących, których rolą jest oświetlenie części wypoczynkowej dobrym rozwiązaniem jest ciepły strumień światła aby podkreślić intymność tej strefy. Jeśli dodatkowo odpoczywając dużo czytamy warto rozważyć wybór lampy z ruchomym ramieniem, pozwoli to nam sterować strumieniem światła.

Strefa wypoczynkowa – zaprojektuj ją idealnie pod siebie!

Jeżeli natomiast w strefie wypoczynkowej głownie spędzamy czas na rozmowach z rodziną lub znajomymi możemy zdecydować się też na wybór lampy statycznej np. klasycznego klosza umieszczonego na trójnogu lub lampy z długim ramieniem, która daje możliwość ustawienia samego klosza nad wybranym miejscem np. nad stolikiem kawowym.Jeśli natomiast szukamy oświetlenia wiszącego nad stołem przy którym spożywamy posiłki dobrym rozwiązaniem jest jeden duży klosz umieszczony w centralnym punkcie nad stołem lub kilka identycznych mniejszych kloszy zmultiplikowanych w jednej linii.

W przypadku wnętrz minimalistycznych ciekawy efekt możemy osiągnąć wprowadzając jeden lub więcej kloszy o dynamicznej formie, która ożywi i podkreśli designerski charakter wnętrza. Dobrym przykładem takiego rozwiązania są lampy hiszpańskiego projektanta Arturo Alvarez’a.

  Oświetlenie stołu. Jakie lampy nad stół wybrać?

Ich ekspresyjna i oryginalna forma pozwala stworzyć spektakularny efekt finalny. Projektując układ światła we wnętrzu pamiętajmy także o ergonomii podczas rozmieszczenia wyłączników abyśmy mogli wygodnie sterować światłem w naszych wnętrzach.

Bardzo duży wybór lamp zarówno stojących jak i wiszących oferuje concept store AnOther DESIGN. Co ważne lampy oferowane przez ten sklep są w różnych przedziałach cenowych od najtańszych za niewiele ponad 100 zł to takich za kilka tysięcy złotych. Bez względu na to na jaki przedział cenowy się zdecydujemy wybierając z oferty AnOther DESIGN mamy gwarancję, że nasz produkt będzie oryginalny i zaprojektowany przez najlepszych designerów z całego świata.Architekt : Przemysław Lisiecki

strandmon_fotel_Ikea_899zl

Lampa, Another Design,778 zł

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here