Drewno w łazience
4.5
(2)

Drewniana podłoga to przede wszystkim wartość estetyczna, dzięki której wystrój wnętrza nabiera oryginalności i przytulnego ciepła. Bogactwo gatunków i wybarwień czyni z drewna atrakcyjny materiał do wszelkich eksperymentów. Taka podłoga świetnie komponuje się ze stylem nowoczesnym, czy industrialnym, dzięki czemu tworzymy ciekawy kontrast w małej łazience. Aby drewno nie straciło na swojej urodzie warto jednak dodatkowo o nie zadbać. Przeczytaj, jakie drewno do łazienki najlepiej wybrać i jak je pielęgnować.

Jakie drewno na podłogę w łazience?

Merbau, tek, lapacho, doussie, a także rodzimy dąb i jawor to gatunki drewna, którym niestraszne są specyficzne warunki panujące w łazience. Wybór odpowiedniego gatunku drewna to gwarancja pięknego wyglądu i długiej żywotności drewnianej podłogi w toalecie. W przypadku drewna w takich wnętrzach, jak łazienka czy kuchnia, musimy brać pod uwagę nie tylko odpowiedni gatunek, ale też powinniśmy odpowiednio je pielęgnować i zabezpieczyć.

Jak dbać o drewnianą podłogę w łazience?

Podłoga wykonana z tego materiału wymaaga także ochronnych powłok, dzięki którym nie będzie się szybko brudzić i łatwo uszkadzać. Do wyboru mamy lakiery, oleje i woski.

W ramach rodziny produktów Lagune, firma Quick-Step wyprodukowała całą gamę podłóg „shipdeck” specjalnie do położenia w łazience. Te wzory mogą być wykorzystane także w każdym innym pomieszczeniu (z wyjątkiem sauny, łaźni parowej, kabiny prysznicowej itd.).

Lakiery skutecznie chronią drewno przed zarysowaniem i ścieraniem powierzchni. Lakier powinien być elastyczny – tak, aby pod wpływem uderzenia uginał się, a nie odpryskiwał. Sprawia, że drewno jest dobrze zabezpieczone, a czyszczenie proste. Oleje i woski (i preparaty, które są różnymi kombinacjami tych substancji) pozwalają na zachowanie naturalnej struktury także w dotyku i dzięki temu ocieplenie aranżacji łazienki.

  Nowoczesny grzejnik łazienkowy - atrakcyjny element w łazience

Architekt : Przemysław Lisiecki
Odcinek 404


Projektant : Dominik Ćwiek
Odcinek 395


Aranżacja całego mieszkania:
Architekt : Przemysław Lisiecki
Odcinek 404

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here