DekoRady w Social Media
Artykuł Tygodnia
Modne kolory ścian w 2019
Dom kostka – nowoczesny wygląd w bryle lat 60tych
Budowa domu to bardzo duże przedsięwzięcie. Wszelkie decyzje z tym związane muszą być dokładnie przemyślane gdyż dom to inwestycja na długie lata, a często nawet na całe życie. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić zatem uwagę? Odpowiedź na wiele pytań znajdziecie właśnie w tym dziale.
Jak zaplanować remont domu kostki?
Remont to zadanie, które wiele osób przyprawia o zawrót głowy. Wszystko wiąże się z ogromem pracy, zaangażowania i z pewnym nakładem finansowym. Aby właściwie podejść do tematu, należy najpierw dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Nie wszystkie elementy istniejącej przestrzeni wymagają zawsze wymiany. Często można je odnowić lub ulepszyć.
Podjęcie decyzji o przebudowie domu powinno być poprzedzone konsultacją z fachowcami, którzy ocenią jego stan techniczny, możliwości oraz bezpieczeństwo rozwiązań, które chcemy zastosować. Współcześnie mamy do wyboru wiele rozwiązań, dzięki którym można stworzyć tak zwane inteligentne domy.
Przebudowa domu w kształcie kostki – o czym pamiętać?
Jeśli czeka Cię gruntowna przebudowa domu to nie wolno Ci pominąć jednego z bardzo ważnych etapów – osuszania. Wilgoć w domu może być na prawdę bardzo niebezpieczna. Stanowi ona nie tylko zagrożenie dla konstrukcji budynku ale także dla zdrowia domowników. Wilgoć wytwarza specyficzny i nieprzyjemny zapach. Jest także przyczyną powstawania grzybów.
Najbardziej popularne metody osuszania to między innymi: nagrzewanie, absorpcja, kondensacja, mikrofale, iniekcja, termoiniekcja oraz iniekcja krystaliczna.
Ze swojej strony polecamy także bezinwazyjny i łatwy w wykonaniu sposób na osuszanie budynku za pomocą specjalnego urządzenia, które wywołują ruch cząsteczek wody w kierunku ziemi. Wykorzystują przy tym naturalne pole magnetyczne i nie wymagają zasilania energią elektryczną.
Przebudowa domu kostki w praktyce
W ostatnich czasach na coraz większą skalę stosuje się sposób przebudowy domu poprzez zastosowanie lekkiego szkieletu stalowego. Powoli i z dużym powodzeniem odchodzi się już od tradycyjnych szkieletów drewnianych.
Stal ma ogromny potencjał głównie dlatego, że oszczędzamy energię. Stal jest ponadto jednym z najczęściej przetwarzanych materiałów na świecie. Eliminujemy konieczność zagospodarowania odpadów powstających na miejscu budowy ponieważ każdy dostarczony element wykonany jest zgodnie z potrzebnym wymiarem. Lekkie szkielety stalowe nadają się także do ponownego zastosowania, w razie zmiany sposobu użytkowania.
Szybko nie znaczy źle!
Szybko zbudowany dom murowany kojarzy się nam często z brakiem staranności. Często słyszymy o ignorowaniu złych warunków atmosferycznych. Zastosowanie lekkich konstrukcji stalowych eliminuje praktycznie całkowicie ten problem. Technologia ta należy do suchych, przez co nie ma potrzeby oczekiwania na schnięcie przed podejściem do etapu wykańczania budynku. Tempo wykonania budowy jest ponadto szybkie i sprawne, a na tym z pewnością zależy wszystkim.
W naszym obszernym artykule bardzo wnikliwie opisaliśmy wszystkie zalety lekkich konstrukcji stalowych, całego systemu SCS oraz etapy przebudowy takiego domu. Zapraszamy do zapoznania się zwłaszcza te osoby, które stoją obecnie przed podobnym wyzwaniem.
Wzięliśmy na tapetę dom z kostki z lat 60-tych
Spójrzcie na to jak przerobiono kilkudziesięcioletni dom z kostki w prawdziwie nowoczesny, inteligentny budynek. Cała akcja miała miejsce w Warszawie. Całość prac została udokumentowana licznymi zdjęciami. Możecie podziwiać imponujące efekty przed i po.
Doświadczony architekt zachował wiele elementów konstrukcji, którą zastał. Wiele elementów pozostawił w nienaruszonym stanie i bez zbędnej ingerencji. To wszystko dla poszanowania tradycji minionych lat. Odnowiona bryła nabrała jednak dużo nowoczesnego charakteru.
Powstał efektowny ogród i taras. Sprawia to wrażenie jak byśmy byli w ogrodzie. Wszystko dzięki ogromnym przeszkleniom. Wnętrze domu to prawdziwe dzieło sztuki. Stare schody z lastrico pokryto żółtą żywicą co dało na prawdę fantastyczny efekt. Meble i dodatki mają stonowane i naturalne kolory. Całość jest bardzo zachowawcza i minimalistyczna, a jednocześnie nie jest tu nudno.
Innowacyjne rozwiązania na miarę XXI wieku
To jeszcze nie wszystko. W domu zastosowano bowiem ogrom innowacyjnych rozwiązań: zdalne sterowanie urządzeniami – ApaVISION, rolety, monitoring, oświetlenie, ogrzewanie. Można powiedzieć, że jest to dom sterowany za pomocą urządzeń mobilnych. Zgodzicie się zapewne, że to prawdziwa propozycja na miarę XXI wieku.
Architekt zdecydowanie nie bał się odważnych rozwiązań. Wanna w sypialni tuż przy łóżku to niecodzienny widok, prawda? W rogu mamy także małych rozmiarów lodówkę. Czyż nie kojarzy Wam się to z nieco hotelowym rozwiązaniem? Jeśli tak to słusznie gdyż zamysł autorów tego projektu był właśnie taki.
Dom, który tu powstał to efekt niesamowitej charyzmy i wyczucia gustu projektantów. Ma on wiele nowoczesnych rozwiązań, a jednak pozostaje spójny z kontekstem miejsca i krajobrazu. Jak podoba się Wam taka propozycja? Koniecznie przejrzyjcie fotografie z tej niezwykłej przemiany.
Dom inteligentny – co to właściwie znaczy?
W ostatnim czasie coraz częściej możemy spotkać się z pojęciem domu inteligentnego. Wiele osób zastanawia się zapewne co kryje się pod tym pojęciem. Kojarzy się je często z wnętrzem wyposażonym w ogrom elektroniki i mobilnych urządzeń, które wymagają tylko sterowania. Nie sposób nie zgodzić się z tą teorią, jednak to nie wszystko.
Otóż dom inteligentny to także właściwie zaprojektowane i przemyślane wyposażenie. Odpowiednie czyli takie, które ułatwia życie, daje komfort, ergonomię i wygodę. Być może o wielu rozwiązaniach nie mieliście nawet pojęcia. Mamy zatem nadzieję, że zainspirujemy Was do wprowadzenia ciekawych zmian podczas remontu Waszych domów.
Inteligentny dom – dom, który myśli za Ciebie
Dom zaprojektowany w myśl idei smart nastawiony jest na wygodne przemieszczanie się. Pomocne okażą się tu systemy przesuwne, które oddzielają pokoje. Do wyboru mamy także systemy okienne umożliwiające regulację nasłonecznienia pomieszczeń w ciągu dnia. Okna elektrycznie sterowane otworzą się i zamkną o ustalonych porach. Wpłynie to na ograniczenie zużycia energii klimatyzacji oraz pozwoli kontrolować wentylację domu.
Co z meblami w inteligentnym domu kostce?
Podczas projektowania smart domu nie można zapomnieć także o meblach. Mowa tu o systemach zamykania szuflad czy podnośnikach do blatów, które dostosowują wysokość szafki do wzrostu użytkownika. Poczucie komfortu to także bezpieczeństwo. Wiedzą o tym zarówno rodzice małych dzieci. To dla nich stworzono zamki typu push-lock czyli okucia, które blokują dostęp do szafek z ostrymi narzędziami lub chemią.
Pamiętajmy o tym, że domy kostka smart to także dbałość o ekologię. Na popularności zyskują diody LED oraz panele fotowoltaiczne. Jak podobają się Wam takie propozycje? Jeśli stoicie przed wyzwaniem zaplanowania przebudowy swojego domu, koniecznie zapoznajcie się z naszymi artykułami. Porady doświadczonych ekspertów z pewnością przybliżą Wam wiele istotnych kwestii.