Dom Kostka - metamorfoza
5
(1)

Miłośnicy designu z lat 60. i 70. widzą w tych domach ogromny potencjał. Prosta bryła idealnie wpisuje się w nowatorskie, minimalistyczne modernizacje architektoniczne. Prezentujemy dom z lat sześćdziesiątych na warszawskiej Sadybie, jako doskonały przykład udanej metamorfozy zarówno bryły zewnętrznej, jak i wnętrza domu.

Moda na vintage sprawiła, że takie domy cieszą się zainteresowaniem inwestorów. Prezentowany projekt modernizacji „domu kostki” jest doskonałym przykładem, że również nieustawne wnętrze można umiejętnie przeprojektować i nadać mu nietuzinkowy styl.

Na początku – nie ma co ukrywać – wyglądało to beznadziejnie. Piwnica zagracona tak, że nie można było do niej wejść. 90% powierzchni domu musiało zostać całkowicie wyremontowane. Jednak my dostrzegliśmy potencjał tego wnętrza i wyjątkowego miejsca na mapie Warszawy.

Żeby wydobyć urodę tego domu, trzeba było najpierw wyburzyć ściany, skuć tynki i zerwać podłogi, wypruć stare instalacje oraz osuszyć fundamenty i piwnice. Wymieniliśmy wszystkie instalacje i wprowadziliśmy tu nowoczesne rozwiązania. Jednym słowem przeprowadziliśmy generalny remont budynku. Ze starego wnętrza pozostały tu tylko tylko ściany z cegły, której urodę również doceniliśmy :)

Dodatkowo w domu zainstalowaliśmy system domu inteligentnego, nowoczesne systemy ogrzewania, uzdatniania wody i osuszania budynku oraz odkurzacz centralny. Gdy ta baza powstała, zajęliśmy się aranżacją wnętrza. Designerskie meble polskich projektantów, stylowe dodatki, sztuka młodych polskich artystów, nowoczesne rozwiązania i materiały, piękny zadbany ogród… Naprawdę włożyliśmy w ten projekt wiele serca i pracy. A efekt możecie ocenić sami.To naprawdę wyjątkowe miejsce w jednej z piękniejszych dzielnic Warszawy. W najbliższej okolicy znajdują się: szkoła, jeziorko, rezerwat przyrody, centrum handlowe, korty tenisowe i najpopularniejsze w stolicy restauracje.

architekt: Przemysław Lisiecki
współpraca projektowa:  Elżbieta Kuźniacka
www.visionhome.pl  

Foto: Hubert Zieliński Photography&Design

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here