142435685416464000
5
(1)

Wówczas potrzebna jest nam pomoc fachowca, montera czy „złotej rączki”. Gdzie szukać takiej osoby? Na co zwracać uwagę?

Kiedy będzie remont,a  kiedy szukać fachowca?

Wszystko zależy od powierzchni jaką chcemy wyremontować. Jeżeli pragniemy od razu wyremontować pół mieszkania, wówczas warto wcześniej szukać odpowiedniego fachowca, gdyż wielu ma wypełniony kalendarz na kilka następnych tygodni, a nawet miesięcy. Do prostszych i mniej pracochłonnych prac, można poszukać osoby z mniejszym wyprzedzeniem czasowym.

142435685416464000Skąd wziąć fachowca?

Najlepszą opcją jest wywiad wśród rodziny i znajomych, gdyż po doświadczeniu „we własnym ogródku” są w stanie przekazać nam relację z pracy fachowca. To informacja z pierwszej ręki, która może okazać najpewniejsza. Jeżeli jednak nie mamy na to czasu lub tego typu informacji od bliskich, wówczas można poszukać ogłoszeń w Internecie czy w gazetach.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ekipy remontowej?

Jeżeli zdecydujemy się na fachowca lub ekipę wykonawczą, zwróćmy uwagę na kilka elementów. Jeżeli dana firma zatrudniająca naszego fachowca lub sam fachowiec nie podaje w ogłoszeniu siedziby swojej firmy, telefonu, adresu e-mailu, numeru REGON, rekomendacji czy informacji jak długo działa na rynku, wówczas taka firma lub osoba może być niepewna.

Nie jest to jednak wyznacznik, gdyż wiele fachowców „dorabia” sobie w ten sposób i nie prowadzi własnej firmy. Aby sprawdzić czy fachowiec faktycznie ma fach w rękach, warto zadać kilka pytań przed jego zatrudnieniem:

  • od jak dawna pracuje?
  • w jakiej dziedzinie się specjalizuje?
  • na jakich materiałach pracuje?
  • dlaczego wybiera konkretne kleje, farby lub zaprawy?
  • z materiałów jakich firm korzysta?
  Grunt CT 17 Ceresit

Po uzyskaniu odpowiedzi, sami zdecydujemy czy fachowiec nas przekonał czy też nie. Pytania na pewno pomogą w uzyskaniu pewności, czy fachowiec zna się na tym, co robi.

Unikajmy fachowców i firm od wszystkiego. Majster nie powinien podejmować się wszystkich prac, gdyż na pewno nie we wszystkim jest w pełni wyspecjalizowany. Pracownik o wąskiej specjalizacji budowlanej jest dokładniejszy i lepszy, niż osoba kładąca kafelki w kuchni i gładzie na ścianach jednocześnie.

Cena za usługę remontową

Fachowiec nie powinien podawać ceny robocizny na podstawie tylko kontaktu telefonicznego (chyba, że jest to błaha praca). Rzetelny i doświadczony pracownik wie, że powinien najpierw sprawdzić pomieszczenie, w którym będzie pracować oraz wybrać odpowiedni rodzaj materiału. Ważne, aby nie oszczędzać na pracy dobrego fachowca, gdyż jeśli jest on dobry w tym co robi, zna swoją wartość.

Przykładowo ceny remontu łazienki w 2022 znajdziesz w tym artykule: Remont łazienki w 2022 – ile kosztuje?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here