Aranżacja biura w domu to nie lada wyzwanie. ZObacz, na co zwrócić szczególną uwagę.
4.5
(2)

Stylowo urządzony gabinet jest tak naprawdę wizytówką każdego lekarza, prawnika, polityka czy prezesa firmy. Potrafi wiele powiedzieć o jego właścicielu – wszystko w myśl starej zasady: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Jeśli zaprezentujemy się w źle zaaranżowanym wnętrzu, kontrahenci czy współpracownicy mogą wystawić nam ocenę, która nie będzie uwzględniać naszej wiedzy, czy kompetencji.

W gabinetach toczą się najważniejsze rozmowy i podejmowane są kluczowe decyzje. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że taki nacisk kładziony jest na wystrój tego pomieszczenia. Głos w dyskusji zabrali również projektanci wnętrz, którzy zgodnie przyznają, że pokój biurowy w domu musi być urządzony ze smakiem i klasą, a jego kluczowe elementy: meble, oświetlenie i dodatki powinny ze sobą współgrać.

Meble z duszą do gabinetu domowego

Dobór mebli do gabinetu jest niezwykle ważną sprawą. To one przecież decydują o ogólnym wrażeniu oraz funkcjonalności miejsca. Nie można zapominać o tym, że gabinet to przede wszystkim miejsce pracy, a zatem jego centralnym punktem powinno być wygodne i odpowiadające naszym potrzebom biurko.

Meble gabinetowe powinny łączyć w sobie dyskretną elegancję ze sprzyjającą kreatywnemu myśleniu funkcjonalnością. By to osiągnąć można pójść w jeden z trzech kierunków.

Po pierwsze: postawić na nowoczesność i otoczyć się perełkami zaprojektowanymi przez współczesnych architektów. Po drugie: wybrać coś z klasyki, szczególnie tej sprawdzonej, np. art. deco. Trzeci wariant to eklektyzm, rozumiany jako umiejętne mieszanie stylów, dające w efekcie nietuzinkowy efekt: Wielu naszych klientów wybiera klasyczne lampy do gabinetów, które mają nowoczesny wystrój. Takie Lampy najczęściej trafiają do wnętrz minimalistycznych lub też dyskretnie ożywiają monochromatyczne wystroje. Okazuje się zatem, że takie mieszanie stylów może się udać i zdać przysłowiowy egzamin – mówi Aneta Niciak z serwisu dragonfly24.com.pl.

  Domowe biuro. Jak zaaranżować miejsce do pracy dla kobiety?

Oświetlenie, które stwarza klimat w biurze domowym

Dopełnieniem każdej aranżacji wnętrz jest oświetlenie. To ono decyduje o tym, które elementy pomieszczenia będą zaakcentowane, a które zgrabnie „ukryte”. Oczywiście nie można zapominać również o jego walorach związanych z funkcjonalnością. Powszechnie wiadomo, że idealnie skomponowane oświetlenie w znaczący sposób przyczynia się do poprawienia jakości pracy.

Projektanci wnętrz zalecają, by w tym zakresie postawić na połączenie przyjemnego z pożytecznym, a zatem łączyć różne źródła światła. Oczywiście muszą to być źródła światła, które będą spełniać także walory estetyczne. Do głównej lampy (górnej) można przecież dobrać różnego rodzaju lampy stojące, kinkiety czy też lampy na biurko – możliwości jest wiele.

Aranżacja biura w domu wymaga dodatkowego źródła światła, czyli na przykład charakteryzujących się wyjątkowym stylem lamp witrażowych. Wielu osobom zależy na tym, by były one wykonywane tradycyjną metodą – często na zamówienie: Lampy witrażowe nadają wnętrzom niepowtarzalnego klimatu. Są niezwykle stylowe i eleganckie. To z pewnością przesądza o ich popularności. Nasi klienci albo wybierają wzory i modele dostępne w naszej ofercie, albo też życzą sobie lamp wykonanych na zamówienie, dla konkretnej osoby (zdarza się, że taka lampa jest prezentem) – mówi Aneta Niciak.

Aranżacja biura w domu: detale równie ważne

Przysłowiową wisienką na torcie w każdym gabinecie są ciekawe dodatki. Wazon, książki, oldschoolowe pudełko na dokumenty lub też oryginalna pamiątka z wakacji z pewnością nadadzą całości nieco osobistego charakteru. Sprawi to, że zarówno my, jak i odwiedzające nas osoby, w naszym gabinecie będą się dobrze czuły. Ważnym detalem jest również kolorystyka. Powszechnie wiadomo przecież, że wpływa ona na samopoczucie człowieka. Dlatego warto stawiać na barwy stonowane, ciepłe odcienie, czy tez neutralną biel. Kolorystykę warto przełamywać zielonymi akcentami – naturalną roślinnością.

  Jak dobrać monitor do wystroju wnętrza?

Gabinet to miejsce, w którym wszyscy powinni się dobrze czuć – zarówno pracujący tam, jak i odwiedzający go. Jego wystrój musi być doskonale przemyślany: dostarczać wielu wrażeń estetycznych i gwarantować pełną funkcjonalność. Wszelkie jego elementy powinny tworzyć niepowtarzalną całość, która jednocześnie stanie się naszą wizytówką.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here