Ppodpba ci się orientalna łazienka? Zobacz jak urządzic to wnętrze w stylu gorącej egzotyki.
3.5
(2)

Dzisiejsze trendy skłaniają się ku nietuzinkowym rozwiązaniom, których zadaniem jest zaskakiwanie zarówno gości, jak i domowników. Wnętrza musza być więc wyjątkowe, takie, które nigdy nam się nie znudzą. Jedną z możliwości ciekawego i oryginalnego urządzenia łazienki jest odtworzenie w niej egzotycznego klimatu poprzez dobór odpowiednich płytek, wprowadzenie elementów ze świata egzotyki, dzięki którym poczujemy się jak podczas podróży w niezwykłe miejsce. Nasycona zieleń, słoneczny beż, naturalny brąz wraz z motywami bambusowymi zamienią aranżację łazienki w egzotyczny salon kąpielowy.

Płytki łazienkowe na ściany i podłogi

Podłoga we wnętrzu egzotycznym może być zarówno jasna, jak i ciemna. Wszystko zależy od naszej koncepcji. Najważniejsze będzie nawiązanie do natury – kamienia lub drewna. Aby uwydatnić inspirację naturą, warto wybrać płytki łazienkowe o wyraźnym rysunku kamienia lub też płytki drewnopodobne, imitujące deski z widocznym usłojeniem oraz sękami. Jeśli wybierzemy jasne płytki podłogowe, stworzymy doskonałe tło dla wszystkich innych elementów, wyodrębniając szczególnie te w nasyconych barwach.
Ściany najlepiej będą wyglądać w żywej zieleni, dlatego też wybierzmy płytki łazienkowe przypominające swoją barwą i wzorem egzotyczną roślinność. Dodatkowo dobierzmy do nich delikatne żółcienie i beże, które rozjaśnią całość. Warto także poprzeplatać je mozaikami, które łączą te barwy, a także uzupełnienie aranżacji insertami z motywem pędów bambusa, które wyglądają jak prawdziwe.
Jeśli natomiast chcemy wprowadzić do naszej aranżacji efekt tropikalnej mgły, możemy zdecydować się na tonację szaro – beżową, również ciepłą. Warto sprawdzić ofertę Kwadroceramiki

Meble do łazienki w stylu egzotycznym

Jak już wspomnieliśmy, kluczową kwestią w stylu egzotycznym jest nawiązywanie do przyrody, dlatego też meble, które znajdą się w naszej łazience, powinny być zrobione z drewna, rattanu lub ich wiernych imitacji, ale to w ostateczności. Piękne efekty uzyskamy dzięki meblom z lakierowanego drewna o formach i wzornictwie naśladujących styl kolonialny lub azjatycki.
Nie ma też przeciwwskazań, by połączyć interesującą nas egzotykę ze stylem nowoczesnym i wybrać proste minimalistyczne meble łazienkowe o jasnych frontach z delikatnym rysunkiem usłojenia. Będą się one równie dobrze komponować z płytkami w zieleni i z bambusowym designem.  Jak wybrać wannę wolnostojącą?

Ceramika i armatura

Ceramika łazienkowa i armatura nie musi tu być wyszukana. Możemy więc bez obaw wybrać urządzenia sanitarne o tradycyjnym wyglądzie. Nie będą się one wysuwać na pierwszy plan, ale będą harmonijnie współgrać z pozostałymi elementami, wtapiając się lekko w tło.
Jeśli wybieramy połączenie egzotyki z nowoczesnością, możemy wybrać bardziej modernistyczną ceramikę i armaturę, na przykład w kwadratowych kształtach. Klimat egzotyczny pomogą tu utrzymać płytki łazienkowe, elementy bambusowe oraz dodatki. Taka aranżacja będzie również ciekawie wyglądać.

Dodatki egzotyczne

W przypadku stylu egzotycznego, podobnie jak w przypadku wielu innych stylów, dodatki odgrywają bardzo ważną rolę. Zainteresujmy się więc dekoracjami w naturalnych kolorach z palety barw ziemi, a więc zieleniami, brązami, beżami i żółcieniami. Kolejnym ważnym elementem w przypadku dodatków są naturalne materiały, takie jak drewno, rattan, wiklina, bambus, kamień, glina i jedwab. Nieodzowne są także geometryczne kształty oraz motywy roślinne. Poszukajmy więc egzotycznych naczyń i ozdób. Może uda się kupić lustro z drewnianą ramą w roślinne wzory.
Jeśli mamy w łazience okno, warto je wykorzystać. Postawmy na parapecie doniczki z egzotycznymi roślinami oraz drewniane ozdoby, co dodatkowo podkreśli unikalny charakter naszej łazienki. Powieśmy tez jedwabne zasłonki i zwiewne firanki. Albo też bambusowe rolety lub drewniane żaluzje. W przypadku łazienki pozbawionej okna pomogą nam płytki łazienkowe z motywami roślinnymi oraz rośliny sztuczne. Dziś bez problemu kupimy doniczki z roślinami, które do złudzenia przypominają prawdziwe.

Rozwiązanie dla marzycieli i miłośników przyrody

Można by zapytać, dla kogo przeznaczony jest taki właśnie styl. Okazuje się, że może on spodobać się osobom kochającym przyrodę – egzotyczne rośliny i zwierzęta, jak i zapalonym podróżnikom, którzy chcieliby mieć w swoim domu choćby skrawek dalekiego świata. Zainteresować może także marzycieli zafascynowanych dalekimi krajami, jednak nie mają możliwości, by w taką podróż się wybrać. Jedno jest natomiast pewne – nawet gdy na zewnątrz panuje mróz lub śnieżyca, w egzotycznym wnętrzu nie musimy się bać, że zmarzniemy.

  Dodatki do łazienki - jak dodać jej szyku?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here