Marzy ci się prysznic bez brodzika? Zobacz, jak zaaranżować łazienkę z kabiną bez brodzika.
4.7
(3)

Kabina bez brodzika to coraz częstsze rozwiązanie w nowoczesnych łazienkach. Zaletą takiego pomysłu jest przede wszystkim ciekawy design. Jednak, żeby prysznic bez brodzika spełniał swoje zadanie, musi być on odpowiednio zamontowany. Jak to zrobić? Oto porady specjalistów z firmy Radway!

Jak wybrać odpowiednią kabinę na prysznic bez brodzika?

Radaway to firma specjalizująca się nie tylko w projektowaniu eleganckich i funkcjonalnych kabin prysznicowych, ale też czołowy na polskim rynku producent. Warto zatem skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów firmy, którzy doskonale wiedzą jak przygotować miejsce pod prysznic bez brodzika i jak poprawnie zamontować kabinę.

Wiele osób zastanawia się czy prysznic bez brodzika będzie szczelny i czy nie okaże się, że woda z prysznica będzie rozlewała się po całej łazience. Niezwykle istotne w tym przypadku są nowoczesne i funkcjonalne płyty prysznicowe. Powinny one posiadać wbudowany odpływ liniowy bądź kratkę ściekową. Dodatkowo powinny być wyposażone w syfon o odpowiedniej przepustowości, który będzie w stanie odprowadzać zużytą wodę. Ważna jest także bryła płyt prysznicowych, która powinna być odpowiednio wyprofilowana. Rozwiązaniem, które idealnie sprawdzi się w przypadku kabiny bez brodzika jest delikatny spadek w stronę odpływu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ułożenie płytek, tak żeby zapewnić spływ wody w odpowiednią stronę, będzie niezwykle proste. Nieprawidłowe wykonanie spadku posadzki może skutkować rozlewaniem się wody poza obszar prysznica. Ponadto powierzchnia płyt prysznicowych jest pokryta matą izolacyjną wysokiej jakości, która zapewnia jej szczelność. Ułożenie płyty na ścianie i podłodze poza strefą prysznicową gwarantuje stuprocentową hydroizolację. Cały sekret kabin prysznicowych bez brodzików tkwi więc w ich montażu. Produkty firmy Radaway są zwykle doskonale przygotowane do pełnienia swojej roli i ponadto są dość proste w montażu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here