brodziki podtynkowe
0
()

Jeśli szukasz idealnego brodzika do swojej łazienki, to nie mogłeś trafić lepiej! Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które przydadzą Ci się w trakcie remontowania, aranżowania lub projektowania łazienek w nowoczesnym stylu. Poznaj aktualne trendy i dowiedz się, dlaczego warto postawić na brodziki podpłytkowe do kabin prysznicowych!

Nowoczesne projektowanie łazienek – na czym polega?

Estetyka nowoczesnego projektowania – nie tylko łazienek – charakteryzuje się połączeniem wizualnego minimalizmu i elegancji. Każdy element musi mieć praktyczny charakter. W ten sposób pomieszczenia nabierają przestrzeni i nie znajdują się w nich zbędne dodatki czy akcesoria, które nie są w żadnym stopniu funkcjonalne. Wiele urządzeń to bardzo dyskretne i jednocześnie zaawansowane technologicznie rozwiązania, mające na celu poprawę komfortu życia domowników, m.in. poprzez łatwość w utrzymaniu czystości. 

Wymiary pomieszczenia nie mają większego znaczenia, aczkolwiek w przypadku mniejszego metrażu należy wykazać się pomysłowością i nie lada talentem w aranżowaniu przestrzeni. Aby stworzyć łazienkę w nowoczesnym stylu, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który doradzi jak najefektywniej rozmieścić poszczególne meble i sprzęt. Niepozorne dla niedoświadczonych osób detale takie jak stonowane kolory, surowe wykończenia czy wysokiej klasy materiały sprawiają, że wnętrze nabiera klasy i luksusowego charakteru.

Brodzik podpłytkowy – co to jest i jak działa?

Montaż brodzika podpłytkowego w nowoczesnych łazienkach stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Największym atutem tego produktu jest to, że czyni kabinę prysznicową bardziej dostępną. Jak już sama nazwa wskazuje, brodzik umieszcza się w posadzce, dzięki czemu nie ma żadnego progu, który utrudniałby wejście, zwłaszcza dla osób zmagającymi się z problemami w poruszaniu. Widoczne, fabryczne wyżłobienia służą do tego, aby w prosty sposób uzyskać spadek niezbędny do skutecznego odprowadzania wody. Instalacja brodzika ułatwia również jeszcze jedno zadanie, a mianowicie montaż samego odpływu – najczęściej liniowego lub punktowego.

  Łazienka na poddaszu - jak zaaranżować?

Jakie są rodzaje brodzików podpłytkowych?

W większości przypadków brodziki podpłytkowe różnią się od siebie czterema zasadniczymi elementami: rozmiarem, grubością płyty, tworzywem oraz rodzajem odpływu. Ten ostatni czynnik jest szczególnie ciekawy ze względu na to, że można wybrać nie tylko kształt (np. kwadratowy, prostokątny), ale i wzór kratki.

Zalety brodzika podpłytkowego do kabin prysznicowych

Brodzik podpłytkowy to idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie w życiu nie tylko estetycznie zaaranżowane przestrzenie, ale i funkcjonalne aspekty wystroju. Co więcej, jeśli rozważasz zamontowanie prysznica typu walk-in, to nie ma lepszego połączenia! Nie trzeba wówczas otwierać drzwi, a brak progu ułatwia użytkowanie dzieciom, seniorom i osobom z niepełnosprawnościami.

Istotnym udogodnieniem jest również montaż, z którym doświadczony specjalista poradzi sobie bardzo szybko. Sprzątanie łazienki bywa czasochłonne, ale czyszczenie odpływu umieszczonego w posadzce sprawia mniej trudności niż takiego tradycyjnego. Wystarczy, że zdejmiemy maskownicę i usuniemy zabrudzenia. Brodziki podpłytkowe do kabin prysznicowych łączą w sobie wszystkie najlepsze trendy nowoczesnego stylu, dzięki czemu możesz cieszyć się eleganckim wnętrzem i komfortem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here