Zobacz, jak nowocześnie i przytulnie urządzić łazienkę w drewnie. Oto nasza aranżacja łazienki.
5
(2)

Zastosowanie drewna w nowoczesnej, małej łazience to dekoracja sama w sobie. Drewno jest tutaj jedyną dominantą kolorystyczną. Jednak sama aranżacja łazienki to nie wszystko. Zanim wybierzemy odpowiedni materiał do naszej łazienki powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Drewno powinno być montowane na mocne i suche podłoże za pomocą kleju poliuretanowego. Montaż powinien odbywać się po zakończeniu prac mokrych i glazurniczych

Czym jest współczynnik skurczu w aranżacji wnętrz?

Pod względem aranżacyjnym drewno jest bardzo atrakcyjnym materiałem wykończeniowym. Drewniane elementy w piękny sposób ocieplają nowoczesne projekty. Jednak drewno do łazienek musi być wyjątkowo odporne. Istotny jest tzw. współczynnik skurczu, który odpowiada za twardość i odporność na zniekształcenia i wchłanianie wody. Im niższy współczynnik tym bardziej drewno zabezpieczone jest przed zmianą rozmiarów, pękaniem, odkształcaniem i powstawaniem szczelin.

Jakie drewno do łazienki wybrać?

Decydując się na drewno na ściany czy podłogi wybór jest bardzo ważny. Z polskich gatunków poleca się dąb, modrzew, klon, buk, z egzotycznych teak, iroko, doussie, marbau. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na naturalne drewno, z powodzeniem możemy zastosować  płytki imitujące jego strukturę. Tubądzin ma w swojej kolekcji płytki gresowe oraz mozaiki gresowe, które w piękny sposób imitują drewno. Kolekcja Select zachwyci każdego, kto marzy o drewnie w łazience.

 


Zobacz inne eco łazienki:

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Rozwiązanie wielofunkcyjne – pomysły na mały metraż w łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here