5
(2)

Współczesna willa w wielkomiejskiej przestrzeni, a jednocześnie wśród zieleni,  w otoczeniu domów jednorodzinnych – ta oferta firmy Vision Home wpisuje się w aktualne trendy na rynku nieruchomości.

Trend numer 1: Rośnie popyt na działki budowlane w atrakcyjnych lokalizacjach wielkomiejskich

Utrzymuje się bardzo dobra koniunktura na rynku nieruchomości i nic nie wskazuje na jej przyhamowanie. Zauważalny jest wzrost zainteresowania działkami budowlanymi w centrach dużych miast. Ziemia w atrakcyjnych dzielnicach z potencjałem na budowę ciekawego miejskiego domu potrafi osiągać astronomicznie wysokie ceny.

Pożądane są działki w bardzo dobrej lokalizacji wielkomiejskiej. Chodzi głównie o Warszawę, Kraków i Wrocław. Inwestorzy poszukują centralnych lokalizacji oraz tych, które są perspektywiczne. W Warszawie takim wyznacznikiem atrakcyjności nieruchomości są tereny wzdłuż linii metra.

 

Na celowniku są też działki obok starszej zabudowy, gdyż obecny trend adaptacji starych budynków przekłada się na poszukiwanie takich zabudowanych działek. Jeśli dom jest nieatrakcyjny, do rozbiórki lub całkowitego remontu, nie stanowi to przeszkody. Głównym kryterium jest bowiem niezmiennie i przede wszystkim – lokalizacja. Wśród najpopularniejszych i najchętniej wskazywanych dzielnic warszawskich od lat na pierwszym miejscu jest Mokotów z modną Starą Sadybą oraz Żoliborz, Saska Kępa i Wilanów.

Na Mokotowie średnia cena działki za m² to aż 2 351,00 zł. Tendencja sprzedaży jest wzrostowa, w ciągu ostatnich 12 miesięcy to +2%. Przeciętna wartość sprzedanych w ostatnim czasie działek wynosi  4 168 360 zł. (źródło www.ceny.szybko.pl)

Trend numer 2: Budujemy niewielkie domy na niewielkich działkach

Liczba transakcji na rynku rośnie, przede wszystkim szukamy niewielkich działek. 40% sprzedawanych działek liczy do 500 metrów kwadratowych, od 500 do 1000 metrów ma co trzecia sprzedawana na rynku działka.

  Budowa domu - osuszanie

Rosnące zainteresowanie działkami budowlanymi wynika z sytuacji na rynku nieruchomości. Ceny mieszkań poszły znacząco w górę i to właśnie z tego może wynikać boom na domy. Można się spodziewać, że ceny działek w najbliższym czasie będą nadal szły w górę.

Prezentowany projekt domu jednorodzinnego wpisuje się we wszystkie opisane w artykule trendy. Mamy niewielką działkę w najbardziej pożądanej dzielnicy Warszawy, w niewielkiej odległości od stacji Metro Wilanowska. W przestrzeni wielkomiejskiej, jednak w bezpośrednim otoczeniu domów jednorodzinnych, w willowej części dzielnicy.

Na taką działkę konieczny jest odpowiedni projekt, wykorzystujący maksymalnie parametry działki i założenia planu miejscowego.

Trend numer 3: indywidualny projekt dostosowany idealnie do parametrów działki

Autor prezentowanego w artykule projektu dostosował go do parametrów działki. Dzięki temu na 500-metrowej działce powstał dom o powierzchni 250m². Wyzwaniem projektowym był sposób dojazdu z ulicy Wernyhory, pomiędzy dwoma istniejącymi domami, dość wąską drogą dojazdową.

Atutem działki jest to, że usytuowana jest w drugiej linii zabudowy, w pasie zieleni, w oddaleniu od ulicy, co w centrum miasta daje poczucie spokoju i idyllicznej ustronności. Jednak dojazd stanowił problem. Jak uzyskać wygodny wjazd, żeby samochód nie przejeżdżał przez ogród?

Rozwiązanie architekta –  droga dojazdowa  przechodzi w rampę zjazdową do garażu podziemnego usytuowanego pod cała działką. Pozwala to zawrócić samochodem wewnątrz garażu, a ogród zagospodarowany jest na płycie garażowej. Utrudniony dojazd stał się atrakcją, bo ukryty wjazd jest ciekawostką architektoniczną i stanowi o unikalnym walorze tej inwestycji.

Architekt poradził sobie też z wytyczną inwestora, aby projekt generował intymną przestrzeń ogrodową. Stąd zamknięte  patio otoczone przeszklonym domem. Dzięki temu rozwiązaniu bliskie sąsiedztwo zastanych domów jest niezauważalne dla domowników i nieuciążliwe. Udało się też uzyskać maksymalne przeszklenie dwóch kondygnacji, przy zachowaniu intymności i odosobnienia.

Poniżej link do OFERTY SPRZEDAŻY prezentowanego w tym artykule domu:

  Remont w domu: etapy prac i potrzebne narzędzia

Architekt: Przemysław Lisiecki

PARTER 67 m²

Otwarta przestrzeń: salon z kuchnią i jadalnią
Łazienka gościnna, hall
Szklana ściana kuchni i jadalni wychodzi na wewnętrzne zielone patio usytuowane od strony południowej

PIĘTRO 67 m2

3 duże sypialnie, 2 łazienki, garderoba
Pokoje wychodzą na patio, każdy ma komfortową loggię
Duże okna osłonięte drewnianymi wertykalnymi żaluzjami elewacyjnymi

PIWNICA 150 m²

Garaż podziemny 135 m²
Pomieszczenia pomocnicze 15 m²

OGRÓD
dodatkowe pomieszczenie 10 m²

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Potwierdzam ostatnio powraca moda na budowę czy zakup takich budynków. Często mam okazję brać udział czy to w realizacji takiej inwestycji czy też jako podwykonawca. Jest popyt …mimo cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here