dsc04767
5
(1)

 Uzyskaj pełną kontrolę nad domem dzięki inteligentnym rozwiązaniom

Zainstalowanie automatyki domowej pozwala uzyskać pełną kontrolę nad domem. Obecnie wiele takich instalacji umożliwia nie tylko sterowanie poszczególnymi domowymi urządzeniami za pomocą pilota, ale także dostęp zdalny. Przez Internet (w telefonie, na tablecie czy w komputerze) można sterować poszczególnymi domowymi instalacjami.
Specjalistyczne oprogramowanie integruje domowe instalacje i urządzenia stając się swoistym „mózgiem” sprawującym kontrolę nad całym budynkiem.

Za pomocą systemu typu „dom inteligentny” można sterować:

• oświetleniem
• ogrzewaniem
• roletami, żaluzjami i markizami
• domofonem i wideodomofonem
• alarmem, kontrolą dostępu i systemami AV
• urządzeniami RTV i AGD

Większość nowoczesnych systemów pozwala programować przyciski. Dzięki temu sami możemy ustalić, który przycisk na pilocie odpowiada za konkretne działanie.

Popraw poziom bezpieczeństwa w domu

W przypadku systemów bezprzewodowych można również zaprogramować godziny, w których zostanie podjęta konkretna akcja. Można ustawić jeden przycisk, który aktywuje włączenie świateł w całym domu, opuszczenie żaluzji czy rolet i inne działania symulujące obecność domowników.

Systemy typu inteligentny dom pozwalają także zdalnie kontrolować bramę, drzwi wejściowe i wideodomofon. To pozwala w każdej chwili sprawdzić, czy posesja i budynek są bezpieczne, zobaczyć, kto dzwonił do drzwi.

Obniż rachunki

Ogromną korzyścią płynącą ze stosowania automatyki budynkowej jest możliwość ograniczenia poboru energii, a co za tym idzie, obniżenia kosztów eksploatacji domu. Dlatego tego typu systemy cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób budujących domy energooszczędne lub pasywne.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Tynk zewnętrzny Ceresit VISAGE - elewacja inspirowana naturą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here