sterowniki1
4.5
(2)

Zapewnią one utrzymanie idealnej dla nas temperatury przez całą dobę. Ciepło zimą i chłód latem sa przyjemne, jednak w ciągu doby potrzebujemy niższych i wyższych temperatur, aby dobrze funkcjonować. Nocą nasze odczuwanie temperatury jest inne niż w dzień, nie potrzebujemy mocniej grzać mieszkania w porze obiadu, gdy gotujemy… Przykłady można mnożyć.

Ponadto zaletą stosowania dobrych sterowników są duże oszczędności – możemy ustawić urządzenie w taki sposób, aby grzało lub chłodziło z mniejszą intensywnością, kiedy wychodzimy i „przygotowywało” odpowiednią temperaturę, gdy wracamy z pracy czy szkoły.

Jeśli zdecydujemy się na zainstalowanie sterownika temperatury, wybierzmy urządzenia renomowanej firmy, takiej jak np. Euroster. Montując takie sterowniki zalety ich stosowania będą widoczne i satysfakcjonujące. Kolejną zaletą stosowania sterowników temperatury Euroster jest duży wybór i wiele możliwości wykorzystania tych urządzeń.

Czym wyróżniają się sterowniki Euroster? Jak wybrać najlepsze urządzenie?

Przed zakupem sterowników temperatury, warto zastanowić się jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Jeśli określimy w jakich okolicznościach sterownik okaże się przydatny, łatwiej będzie nam wybrać ten właściwy.

  • Sterowniki sa przeznaczone do różnego rodzaju urządzeń – część z nich jest kompatybilna z urządzeniami grzewczymi piecami c.o., inne posiadają opcje sterowania ogrzewaniem podłogowym, jeszcze inne łączą się z wentylatorami i klimatyzacją.
  • Urządzenia posiadają różne opcje sterowania temperaturą: niektóre z nich można zaprogramować na 2 poziomy temperatury, inne na 3, 6, a nawet 9 różnych wartości! Wybór zależy więc od tego jak często mamy zamiast zmieniać temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Wysokość temperatury możemy programować z dokładnością do 0,5 lub 1 godziny.
  • Część sterowników posiada opcję wyłączenia po sezonie – co zapewnia oszczędność energii, gdy nie potrzebujemy już sterowania temperaturą.
  • Urządzenia monitorują wysokość temperatury w różnych miejscach, na podstawie czujników powietrznych i/lub podłogowych. Daje to także możliwość ustawiania różnej temperatury na rożnych poziomach pomieszczenia.
  • Dodatkowe funkcje, które mogą posiadać sterowniki temperatury to blokada ustawień kodem PIN, moduł optymalizacji krzywej grzania oraz opcja „Nauka”, która pozwala jeszcze lepiej wykorzystać możliwości sterownika.
  Jakie kolory w wystroju wnętrz będą modne w 2020 roku?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here