kryteria-dzwi-zewnetrznych
4
(1)

Zastanawiasz się, jakie wybrać drzwi zewnętrze? Ceny, choć ważne, wcale nie są najbardziej istotnym kryterium. Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, wygodzie oraz oszczędnościach, musisz wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii.

1.      Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Jeśli wybierasz drzwi zewnętrzne, ceny odzwierciedlają materiały, z jakich wykonane są drzwi, a także technologiczne rozwiązania antywłamaniowe. W przypadku tego rodzaju drzwi ważne jest, aby przede wszystkim dawały bezpieczeństwo domownikom. Wybierając drzwi zewnętrzne, zwróć uwagę na:

  • certyfikaty – drzwi do domu powinny posiadać aprobatę techniczną oraz certyfikat bezpieczeństwa. Zwróć uwagę, czy wszystkie elementy drzwi takie jak ościeżnica, zamki oraz zawiasy także posiadają odpowiednie dokument,
  • klasa antywłamaniowości w tym wypadku warto zwrócić uwagę na drzwi posiadające wysoką klasę, czyli 3 lub 4,
  • wręg francuski – polega na odpowiednim wyprofilowaniu przylgi na całej długości, aby skrzydło zazębiało się z ościeżnicą. Takie rozwiązanie uniemożliwia wyważenie drzwi,
  • nowoczesne zamki wielofunkcyjne – ich unikalny system pozwala na uruchomienie kilku rygli za pomocą jednego klucza centralnego.

 

2.      Istotna przenikalność cieplna

Przy wyborze drzwi zewnętrznych należy zwrócić uwagę na możliwość zredukowania strat ciepła w mieszkaniu. Dlatego koniecznością jest wybór modeli wyróżniających się odpowiednio wysokim parametrem przenikalności cieplnej.

Współczynnik (określany jako „Ud”) daje informację o ilości ciepła przewodzonego w jednostce czasu przez 1 m2 powierzchni drzwi. Im jest niższy, tym lepiej. W standardowych drzwiach zewnętrznych jego wartość nie powinna przekroczyć 2,0 W/ (m2*K), a w przypadku drzwi pasywnych – 0,8 W/ (m2*K).

3.      Drzwi dopasowane rozmiarem

Wybierając drzwi zewnętrzne, musisz dokładnie zmierzyć wysokość oraz szerokość otworu, w którym skrzydło będzie zamontowane. Chociaż w większości przypadków otwór ten jest standardowy, jego wymiary w niektórych budynkach mogą się różnić. Dlatego tak ważne jest, by przed zakupem drzwi zmierzyć dokładnie jego wymiary.

  Jak kłaść fototapety?

Największy komfort zapewniają drzwi zewnętrzne o szerokości nie mniejszej niż 90 cm i wysokości przynajmniej 200 cm.

4.      Rodzaj materiału

Wybierając drzwi zewnętrzne, zwróć uwagę na wykorzystany do ich produkcji materiał. Chociaż najbardziej popularne są drzwi drewniane, możesz pozwolić sobie na inne możliwości. Stal, połączenie drewna ze szkłem, aluminium – to popularne drzwi zewnętrzne. Ceny ich mogą się jednak znacznie różnić.

5.      Ile kosztują drzwi zewnętrzne?

Jeśli chodzi i bezpieczne drzwi zewnętrzne, ceny kształtują się na zróżnicowanym poziomie. Najprostsze modele kupisz już za kilkaset złotych. Jeżeli jednak zależy ci na wysokiej jakości i bezpieczeństwie, musisz nastawić się na większy wydatek. Lepsze drzwi zewnętrzne to koszt rzędu 2000-3000 złotych – w zależności od parametrów i zastosowanych materiałów.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here