Ustawianie temperatury w domu
0
(0)

Jeżeli zastanawiasz się, czy w danym pomieszczeniu sprawdzi się promieniowanie podczerwone lub jaki grzejnik wybrać, aby zminimalizować koszty ogrzewania, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Znajdziesz tu między innymi popularne zastosowania paneli grzewczych na podczerwień, wady i zalety tego typu urządzeń, a także informacje o tym, na jakie cechy warto zwrócić uwagę podczas wybierania grzejnika.

Spis treści artykułu:

Co to jest panel grzewczy na podczerwień?

Dzięki cyrkulacji powietrza, panele grzewcze na podczerwień pozwalają skrócić czas niezbędny do tego, aby przyjemne ciepło rozniosło się po całym pomieszczeniu. Podczerwień pozwala cieszyć się komfortową temperaturą praktycznie od razu po uruchomieniu grzejnika. Nie trzeba więc czekać, aż urządzenie się rozgrzeje.

Z tego powodu opłaca się wymienić stare standardowe grzejniki na nowe modele, które pozwalają uzyskać ciepło emitowane przez specjalną grzałkę. Błyskawicznie nagrzewa się ona do temperatury wynoszącej kilkaset stopniu, a generowane przez nią ciepło nie podgrzewa warstw powietrza, co mogłoby okazać się niekomfortowe dla domowników. Najlepszym wyborem są oczywiście nowoczesne panele, które mają wbudowane specjalne zabezpieczenia, czujniki przeciwzamarzaniowe oraz czytelne wyświetlacze LED. 

Jakie cechy powinny mieć dobre panele grzewcze?

Wybierając urządzenie, które ma zapewnić przyjemne uczucie ciepła nawet podczas najchłodniejszych dni, warto upewnić się, że grzejnik zalicza się do wydajnych modeli. Dzięki temu nie trzeba się będzie martwić o wysokość rachunku za energię elektryczną. Warto również zwrócić uwagę na wielkość wyświetlacza LED, ponieważ ułatwia to kontrolowanie temperatury oraz zmienianie ustawień. W celu zwiększenia komfortu domowników można zastanowić się nad panelem grzewczym wyposażonym w programator czasowy.

Chociaż niektóre funkcje paneli grzewczych nie są niezbędne do tego, aby można było ich bezpiecznie używać w każdych warunkach, to dzięki nim korzystanie z grzejnika staje się prostsze lub bardziej opłacalne. Przykładem może być wbudowany detektor otwartego okna, który automatycznie ograniczy moc grzania lub nawet całkowicie wstrzyma pracę urządzenia.

  Klucz udarowy elektryczny czy pneumatyczny – jaki wybrać?

Opcja ta przyda się przede wszystkim osobom, które zapominają o wyłączeniu ogrzewania podczas wietrzenia mieszkania. Niektóre modele mają specjalne oznaczenia potwierdzające, że są przyjazne dla alergików. Tym samym, jeżeli któryś z domowników ma problemy z alergią, należy upewnić się, że nowy panel grzewczy będzie dla niego odpowiedni.

Praktycznie każdy panel grzewczy może być stosowany w takich pomieszczeniach jak sypialnia, salon, kuchnia czy przedpokój. Jeżeli jednak ma być wykorzystywany jako grzejnik łazienkowy, należy sprawdzić, czy produkt ma stopień ochrony IP24. Jeżeli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niego również w łazience. 

Kiedy warto zdecydować się na ogrzewanie podczerwienią?

Grzejniki wykorzystujące podczerwień doskonale sprawdzają się w domach prywatnych i mieszkaniach, ale równie dobrze można z nich korzystać w obiektach użyteczności publicznej, hotelach, biurach, punktach usługowych i innych obiektach. Jeżeli więc ktoś chce zapewnić sobie dodatkowe źródło ogrzewania, może korzystać z tych innowacyjnych rozwiązań w każdym pomieszczeniu. 

Panele grzewcze przynoszą świetne efekty w różnego rodzaju zamkniętych przestrzeniach gospodarczych, co eliminuje konieczność montowania tradycyjnych grzejników. Jest to z jednej strony duża oszczędność czasu i pieniędzy, a w wielu przypadkach jedyne sensowne rozwiązanie, jeżeli ze względu na grubość ściany lub inne niesprzyjające czynniki nie da się przeprowadzić montażu tradycyjnego ogrzewania.

W zależności od wybranego modelu panela grzewczego można z niego korzystać jak z tradycyjnego grzejnika przenośnego i po prostu postawić go wolnostojąco. Dzięki temu jeden grzejnik może być przenoszony z miejsca na miejsce i w zależności od potrzeb użytkowników ogrzewać różne części domu. W wielu polskich domach panele montowane są na ścianach, ale w celu zaoszczędzenia miejsca można je podwiesić na suficie.

Dzięki wspomnianemu pilotowi zdalnego sterowania włączanie i wyłączanie grzejnika nie będzie wymagało fizycznego kontaktu z urządzeniem.

Gdzie kupić wydajne panele grzewcze gwarantujące równomierny rozkład temperatury?

Nowoczesny promiennik, który ogrzeje każde pomieszczenie, można zamówić w sklepie internetowym. Wystarczy zajrzeć do kategorii panel grzewczy na podczerwień, aby można było znaleźć wiele wysokiej jakości urządzeń.

  Płyta pleksi w domu – jak robić to dobrze?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here