gaz plynny
4.5
(2)

Gaz płynny, czyli w skrócie LPG, to gaz otrzymywany z ropy naftowej podczas procesu rafinacji. Ma wszechstronne zastosowanie, między innymi używany jest do zasilania kuchenek gazowych, jako auto gaz, również dzięki niemu możliwe jest ogrzewanie gazowe budynków. Ze względu na możliwość skroplenia gazu płynnego pod niskim ciśnieniem, może być on również przechowywany w pojemnikach. Jest transportowany cysternami i w związku z tym nie wymaga budowy kosztownych sieci rurociągowych.

Korzyści wynikające z ogrzewania domu gazem płynnym:

  • Nie ulega wątpliwościom, że cena gazu lpg jest bardzo niska i uchodzi za sposób ogrzewania znacznie tańszy niż energia elektryczna czy chociażby olej opałowy.
  • gaz płynny daje szerokie możliwości – może służyć do ogrzewania, gotowania, oświetlania, chłodzenia, pieczenia czy grillowania
  • wykonanie instalacji zbiornikowej na gaz płynny nie jest związane ze skomplikowanymi pracami i przebiega szybko
  • gaz płynny spala się czysto, dlatego też korzystające z niego urządzenia nie potrzebują regularnego czyszczenia, co przekłada się również na ich dłuższą żywotność
  • gaz płynny jest paliwem przyjaznym dla środowiska naturalnego
  • stosowanie gazu płynnego nie wymaga osobnego pomieszczenia do składowania
  • system ogrzewania domu z wykorzystaniem gazu płynnego jest wygodny w użyciu
  • zbiorniki na gaz mogą być montowane zarówno naziemnie, jak i podziemnie

Jeżeli wobec tego myślisz o wydajnym i przy tym bezobsługowym źródle ciepła dla swojego domu, gaz płynny jest korzystnym rozwiązaniem. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, a instalacja gazowa w domu jest korzystną alternatywą dla innych form ogrzewania domu. Warto skonsultować się ze firmami realizującymi instalacje i dowiedzieć się więcej.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Charakterystyka puszek podłogowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here