0
(0)

Frezowanie kominów. Co to takiego?

Frezowanie kominów, nazywane również rozwiercaniem jest nowoczesną metodą stosowaną w celu poszerzenia przewodu kominowego. W odróżnieniu od tradycyjnych sposobów zwiększania średnicy komina, frezowanie jest nieinwazyjne i pozwala na szybkie zakończenie prac bez tworzenia nadmiernego bałaganu. Za pomocą specjalnego wiertła dokonywana jest rozwiercenie, a następnie montowany jest system ceramiczny służący do odprowadzania spalin. Wkład tego typu jest niezbędny przypadku ogrzewania mieszkania poprzez spalanie eko groszku lub pelletu. W trakcie palenia w piecu powstają duże stężenia siarczanu wodoru, którego skraplanie w kondensacie może uszkodzić rurę kwaso-żaroodporną, zazwyczaj stosowaną przy piecach opalanych np. węglem drzewnym.

Dbasz o bezpieczeństwo? Wybierz frezowanie komina!

Zaniedbanie regularnego czyszczenia, spalanie odpadów oraz nieumiejętne palenie w piecu może prowadzić do niebezpiecznych uszkodzeń. Pojawienie się dymu w pomieszczeniach oraz przenikanie kondensatu przez ściany wskazuje na powstanie nieszczelności. Natomiast brak regularnego czyszczenia przewodu kominowego może prowadzić do odkładania się sadzy i zmniejszenia przekroju komina. Niestety, zwężenie średnicy przewodu kominowego może skutkować zadymieniem kotłowni, osmalaniem się pieca, a w najgorszym razie zapaleniem się zgromadzonej sadzy i pożarem domu!

Frezowanie komina pozwala na dokładne oczyszczenie przewodu z sadzy oraz innych osadów, zwiększenie średnicy komina oraz uregulowaniu jego kształtu.

Samodzielne frezowanie komina? Zostaw to fachowcom!

Zgodnie z rozporządzeniem ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wszelkiego rodzaju naprawy, zmiany oraz frezowanie kominów może być wykonywane wyłącznie przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Zamiast wyburzać ściany i narażać się na wysokie grzywny, lepiej wybrać firmę Komeno specjalizującą się we frezowaniu kominów nowoczesną metodą diamentową.

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim, pamiętajmy o przeprowadzaniu regularnych kontroli przewodu kominowego. Naprawy, frezowanie oraz stosowanie się zaleceń fachowców pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here