pokój dziecka a łóżko
5
(1)

Urządzając dziecięcy pokój, warto zwrócić uwagę na to, aby przestrzeń była funkcjonalna i sprzyjała rozwojowi dziecka. Powinna mieć wydzielone strefy do zabawy, nauki i odpoczynku. Kolorystyka pokoju powinna być przyjazna i stymulująca, ale niezbyt jaskrawa, aby nie męczyć wzroku.

Warto zainwestować w meble i dekoracje, które można łatwo dostosować do zmieniających się potrzeb i gustów rosnącego dziecka. Kluczowe będzie biurko do nauki, fotel do czytania oraz oczywiście łóżko dziecięce do odpoczynku i codziennej regeneracji. Dodatkowo uwzględnienie zainteresowań i osobowości dziecka w aranżacji pomoże stworzyć przestrzeń, w której będzie się ono czuło komfortowo i bezpiecznie. Dla jednych maluchów spełnieniem marzeń będzie łóżko piętrowe, a dla innych łóżko tapicerowane z komfortowym wysokim zagłówkiem i miłą w dotyku tkaniną.

Spis treści artykułu:

Jak wybierać łóżka dziecięce?

Realizując projekt sypialni dla dorosłych zazwyczaj wybieramy łóżka małżeńskie. Są to wygodne łóżka podwójne, które ze względu na swój duży rozmiar gwarantują dobry i głęboki sen. Do tego konieczny jest właściwie dobrany materac, poduszka i kołdra. Taki zestaw sprawia, że po nocy wstajemy wyspani. Wybierając łóżko do pokoju dziecięcego, również należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort są kluczowe – łóżko powinno być stabilne i solidnie wykonane. Ważnym aspektem jest rozmiar łóżka. Łóżko młodzieżowe będzie większe, niż małe łóżko dziecięce. Łóżko do pokoju dziecka powinno być odpowiednie do wieku i wzrostu dziecka, ale jednocześnie na tyle uniwersalne, by „rosło” razem z nim przez kilka lat.

Dziecięce łóżko jednoosobowe powinno zapewniać komfortowy sen, ale także musi być funkcjonalne. W ten sposób poprawimy organizację przestrzeni w pokoju. Świetnym rozwiązaniem są łóżka dziecięce z wbudowanymi szufladami lub pojemnikiem na pościel pod spodem łózka. Pokój dziecięcy jest zazwyczaj bardzo mały, a takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni. Obok łózka można ustawić pufy lub stolik nocny.

  Jak urządzić pokój dla nastolatka z miejscem do nauki?

Łóżka jednoosobowe, czyli wygoda i estetyka w dziecięcym pokoju

Dzieci nie zawsze chcą spać we własnych łóżkach. Zdarza się, że łóżka dziecięce stoją w nocy puste, a dzieci usilnie sprawdzają, ile osób pomieści łóżko dwuosobowe ich rodziców. Czasem przyczyną jest potrzeba bliskości, ale bardzo często to kwestia wygody. Skoro u rodziców wygodniej, to czemu nie skorzystać? Właśnie dlatego przy zakupie łóżka dziecięcego warto zadbać o materace dobrej jakości. Zarówno łóżko małżeńskie, łóżko kontynentalne, czy dziecięce łóżka tapicerowane mogą być wygodne i estetyczne.

ojedyncze łóżko w pokoju dziecka

Wybierając łóżko pojedyncze dla malucha warto zwrócić uwagę na jego wielkość i materiał, którym jest obite. Miła w dotyku tkanina sprawi, że maluch z chęcią będzie spędzał w nim czas. Świetnie sprawdzają się łóżka dla dzieci z wysokimi zagłówkami. Wprowadzają atmosferę relaksu i dobrze się prezentują. Zachęcają do czytania w wygodnym oparciu, czy oglądania ulubionych bajek i seriali na laptopie. Zagłówki łóżka ozdobione są często dekoracyjnym przeszyciem, które sprawia, że całość prezentuje się jeszcze przytulniej.

Czy łóżka piętrowe do dobry pomysł?

Nasze mieszkania zazwyczaj są stosunkowo niewielkie. Właśnie dlatego każdy metr kwadratowy przestrzeni jest na wagę złota. Kiedy wysokość mieszkania na to pozwala, możemy rozważyć łóżka wielofunkcyjne, takie jak łóżka piętrowe. Jest to sposób na oszczędność miejsca, przy jednoczesnym ciekawym rozwiązaniu estetycznym. Na dole, pod łóżkiem, można zaaranżować przestrzeń na wiele sposobów. Zmieści jest tam puf, biurko, a nawet fotel do czytania. Takie łóżka wprowadzają element zabawy i przygody do pokoju dziecięcego, co sprawia, że dzieci chętniej śpią we własnym łóżku, a nie zaglądają do łóżka dwuosobowego swoich rodziców.

Zaletą łóżek piętrowych jest również duży potencjał w zakresie aranżacji i dekoracji, oferując różne style i motywy, które można dostosować do zainteresowań i gustów dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here