Przeczytaj dlaczego farba tablicowa będzie idealna do pokoju Twojego dziecka.
5
(2)

Pokoje dziecięce powinny być kolorowe, jasne i przytulne. Dlatego nie bardzo potrafimy sobie wyobrazić, by w pokoju naszej pociechy mogła zgościć czerń. Jest jednak pewien wyjątek… mianowicie farba tablicowa, lub też magnetyczo-tablicowa. W takim kontekście czerń, jako kolor w pokoju dziecięcym nie wydaje się być taka straszna, jak ją malują. Na farbę tablicowo-magnetyczną warto się zdecydować z wielu powodów, które omawiamy poniżej.

Czerń w pokoju dziecięcym

Kolor czarny w pokojach dziecięcych jest coraz bardziej popularny. Doskonale sprawdza sie w kontraście z bielą. Monochromatyczne kolory w pokojach dziecięcych to bardzo popularny sposób na urządzanie nowoczesncyh wnętrz. Czerń można też spotkać w dodatkach, zabawkach lub też właśnie pod postacią farby tablicowej.

Farba tablicowa dla najmłodszych

Farbę tablicową w swoim pokoju docenią szczególnie najmłodsi mieszkańcy naszego domu. Dzieciaczki bardzo lubią rozwijać swoje umiejętności malarskie, a własna tablica w pokoju to spełnienie ich marzeń. Jeżeli dołożymy do tego pudełko kolrowej kredy i mokrą szmatkę możemy zapomnieć o naszych dzieciach na długie godziny.
Farba tablicowo-magnetyczna również może posłużyć do zabawy. Przyklejanie kolorowych magnesów może być niezwykle inspirujące. Jednak ten rodzaj farby sprawdzi się bardziej w pokoju starszych dzieci.

Farba tablicowo-magnetyczna, czyli zapisz i nie zapomnij!

W pokoju młodzieżowym faraba tablicowo-magnetyczna sprawdzi się doskonale zamiast tablicy korkowej. Plusem farby jest to, że możemy nią pomalować dowolny fragment ściany, meble czy nawet drzwi. Dzięki temu nasze nastoletnie pociechy nie zapomną o ważnych sprawdzianach, pracach domowych, będą mogły do niej przyczepiać zdjęcia i inne ważne informacje.

Czy farba magnetyczna jest szkodliwa?

Farba tablicowa zwykle zawiera chemiczne dodatki, które pozwalają na pisanie kredą i poprawiają jej przyczepność do powierzchni. Jedną z takich dodatków może być farba magnetyczna. Farba magnetyczna zawiera cząsteczki magnetyczne, które przyciągają metalowe przedmioty. Często farba magnetyczna jest łączona z farbą tablicową, tworząc jednocześnie powierzchnię magnetyczną i tablicową.

  Jak urządzić miętowy pokój dla dziecka?

Czy farba magnetyczna jest szkodliwa dla zdrowia? Generalnie farby magnetyczne nie są szkodliwe, ale powinny być stosowane z ostrożnością. Niektóre farby magnetyczne mogą zawierać trujące metale, takie jak ołów, miedź i kobalt. Przy stosowaniu farby magnetycznej należy przestrzegać instrukcji producenta i stosować zabezpieczenia osobiste, takie jak gumowe rękawice i maskę ochronną.

Jak umyć ścianę pomalowaną farba tablicową?

Farba tablicowa może być trudna do umycia, zwłaszcza jeśli pojawią się na niej trudne do usunięcia plamy. W niektórych przypadkach wystarczy przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką, aby usunąć kurz i brud. W przypadku plam po pisaniu kredą może być potrzebne użycie specjalnych środków czyszczących. W sklepach budowlanych można znaleźć specjalne preparaty do czyszczenia powierzchni pomalowanych farbą tablicową.

W jakich kolorach jest farba tablicowa?

Farba tablicowa może występować w różnych kolorach, ale najczęściej spotyka się ją w ciemnych odcieniach: czarnym, granatowym, ciemnoszarym lub ciemnobrązowym. W ostatnim czasie producenci farb wprowadzili na rynek również farby tablicowe w jasnych odcieniach, takie jak biały, kremowy, różowy czy niebieski. Wybór koloru farby tablicowej zależy od indywidualnych preferencji i stylu aranżacji wnętrza.

Farba tablicowa to ciekawy sposób na indywidualną dekorację wnętrz. Dzięki możliwościom jakie daje, można stworzyć oryginalną, praktyczną i piękną przestrzeń. Farba tablicowa jest dostępna w wielu kolorach, ale należy pamiętać o ostrożności w stosowaniu. Bezpieczne użytkowanie farby tablicowej zapewniają instrukcje producenta, a w przypadku trudności w czyszczeniu plam, warto skorzystać z dedykowanych środków czyszczących.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. pomalowaliśmy skrzydła starej szafy farbą tablicową
    szafa zyskała drugie życie, a córka ma gdzie puścić wodzę fantazji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here