Naklejki do pokoju dziecka
5
(1)

Wystrój pokoju dziecka ma ogromny wpływ na jego samopoczucie oraz rozwój emocjonalny. Dlatego  urządzając pokój dla swojej pociechy, warto wziąć pod uwagę, nie tylko na bezpieczeństwo  i funkcjonalność. Istotnym elementem jest również wystrój, aranżacja wnętrza. Są trzy kluczowe obszary, na których należy się skupić podczas dekorowania pokoju dziecka: bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka.

Wszystkie są ważne – jeśli w pokoju znajdują się ostre krawędzie lub punkty, które mogłyby zrobić dziecku krzywdę, nie będzie miało znaczenia, że miejsce wygląda świetnie. Ale nawet jeśli upewniłeś się, że wszystko jest bezpieczne i solidne, Twoje dziecko może nie chcieć bawić się w pokoju, w którym wszystko wygląda tak nudno.

Najlepszym sposobem na zapewnienie, że będą się dobrze bawić w swoim pokoju, jest dekorowanie naklejkami! Są one zabawne, kolorowe i nadają pokojowi niepowtarzalny klimat. Naklejki to świetne miejsce na początek podczas dekorowania pokoju dziecka. Oprócz tego, że sprawiają, że wygląda on ciekawie, pomagają również stymulować wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Twoje dziecko nie tylko doceni je za to, czym są, ale także wykorzysta je do tworzenia nowych scenek dla siebie, co pozwoli mu rozwinąć umiejętności poznawcze i poznać otaczający go świat. Aby pokój dziecka był jak najbardziej wesoły i aby osiągnąć maksymalny efekt z naklejek, ważne jest, aby wybrać je mądrze. 

Kropki naklejki w pokoju dziecka na ścianie

Naklejki do pokoju dziecka

Jeśli chodzi o dekorowanie pokoju dziecka, naklejki są szybkim i łatwym sposobem na dodanie osobowości do przestrzeni. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie naklejki do pokoju dziecka. Przestrzeń ta powinna być zabawna, ale także odzwierciedlać osobowość i zainteresowania Twojego dziecka. Zebraliśmy nasze najlepsze propozycje dla dzieci w każdym wieku, abyś mógł wybrać najlepsze naklejki do pokoju swojego dziecka.

Jeśli masz niemowlę lub malucha, to kolorowe naklejki do pokoju dziecinnego są świetną opcją. Te naklejki są jasne i pełne zabawnych szczegółów, które zachęcą małe dzieci do odkrywania świata wokół nich. Większość z tych naklejek do pokoju dziecinnego jest bezpieczna dla niemowląt – są one wykonane z winylu i nie zaszkodzą dziecku, jeśli będzie ono je żuć lub próbować ściągnąć ze ściany. 

Jeśli szukasz czegoś, co jest opłacalne i nie zajmie dużo czasu lub wysiłku, aby zastosować, to naklejone litery są łatwym wyborem. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów, więc możesz znaleźć coś, co pasuje do Twojego dziecka.

Naklejki gwiazdki nad łóżkiem

Dla starszych dzieci naklejki do pokoju, które pokazują ich zainteresowania w kreatywny sposób, są świetnym sposobem na spersonalizowanie pokoju bez przesadzania ze zbyt dużą ilością kolorów lub dekoracji. Te naklejki wyglądają szczególnie efektownie, gdy są używane w połączeniu z innymi zabawnymi pomysłami dekoratorskimi, takimi jak fototapety i plakaty. 

  Kołdry, poduszki i ręczniki dla małego dziecka – jakie materiały wybrać?

Nie chodzi tu tylko o samą naklejkę – równie ważne jest jej umiejscowienie. Naklejka będzie przyklejona najlepiej na gładkiej powierzchni bez nierówności lub rowków w nim. Jeśli chcesz, aby naklejka pozostała dłużej na miejscu, nie umieszczaj jej na żadnej tapecie, ponieważ może to skutkować brakiem trwałości.

Naklejki do pokoju dziewczynki 

Niezależnie od tego, czy projektujesz pokój dla swojej małej dziewczynki, czy szukasz tematu na imprezę księżniczki swojej córki, naklejki mogą przejść długą drogę w pomaganiu jej w wyobrażaniu sobie tego, co chce. Ściana wypełniona naklejkami i aplikacjami to doskonały sposób, aby pomóc jej marzyć i planować jej przestrzeń. 

Motywy naklejek w pokoju dziewczynki powinny być zabawne, słodkie i dziewczęce. Naklejki, które przypominają kwiaty i rośliny są świetne do wniesienia pop koloru lub organicznej energii do wystroju, podczas gdy naklejki z uroczymi zwierzętami lub postaciami z kreskówek mogą dodać osobowości do pokoju. Tablica  w postaci naklejki może pomóc napisać słodkie wiadomości na ścianie, podczas gdy naklejki, które zawierają inspirujące cytaty mogą rozjaśnić swoją przestrzeń. Istnieje wiele sposobów, w jakie możesz wykorzystać naklejki w pokoju swojej dziewczynki.

Naklejki ze zwierzętami w pokoju dziewczynki

Jeśli chcesz udekorować pokój swojej córki naklejkami, ale nie chcesz czegoś, co szybko przerośnie lub co sprawi, że będzie wyglądać zbyt dorośle, oto kilka wskazówek:

  • zdecydowanie idź ze słodkim wzorem zwierzęcym lub czymś w tym rodzaju. Twoja córka z pewnością będzie cieszyć się z posiadania go jako dziecko, ale będzie to również coś, co może nosić do swoich nastoletnich lat.
  • upewnij się, że kolory nie są zbyt jaskrawe. Zbyt wiele jaskrawych kolorów lub odcieni może sprawić, że pokój będzie wyglądał nieatrakcyjnie, gdy starsza dziewczyna będzie próbowała złożyć wyrafinowany wygląd.
  • jeśli idziesz z monochromatycznym tematem, możesz użyć naklejek, które różnią się tylko teksturą, a nie kolorem. W ten sposób pokój nie będzie miał zagraconej atmosfery, ale nadal będzie miał mnóstwo osobowości (i mnóstwo kolorów).

Po podjęciu decyzji o tym, które naklejki i naklejki umieścić na ścianie, nadszedł czas, aby zakończyć planowanie wybierając, gdzie każdy element pójdzie. Możesz to zrobić tworząc paletę kolorów dla pokoju – w końcu każda przestrzeń potrzebuje trochę koloru!

Góry nad łóżkiem w formie naklejki naściennej

Naklejki do pokoju chłopca

Istnieje tak wiele opcji, jeśli chodzi o tematy naklejek na ścianę do pokoju chłopca. Możesz znaleźć naklejki z samochodami, dinozaurami, a nawet małymi mężczyznami grającymi w piłkę nożną. Oczywiście, jeśli nie jesteś pewien, jaki temat wybrać, możesz iść z domyślnym tematem „samochody”, ale jeśli chcesz coś bardziej konkretnego, oto kilka pomysłów. Dla młodych chłopców, którzy kochają motocykle, jest „Harley Davidson” (w kolorze czerwonym i czarnym), „Biker Boyz” (w kolorze czerwonym i białym), a nawet „Suzuki” w jaskrawym kolorze żółtym z niebieskimi paskami.

  Jaką fototapetę do pokoju dziecka wybrać?

Starszym chłopcom, którzy kochają samochody, może spodobać się któryś z wyżej wymienionych „Racing Car” lub „Hot Rods”. Jeśli masz młodszego chłopca, który naprawdę kocha dinozaury, istnieje również opcja pokoju pełnego dinozaurów. Jeśli nie chcesz zajmować się kłopotami związanymi z przesuwaniem całej pościeli z drogi dla wszystkich tych naklejek, to zawsze jest prostsza opcja: przyklej je na suficie.

Jest to szczególnie zabawne dla małych chłopców, którzy kochają samoloty, ponieważ teraz będą mogli latać po swoim pokoju w swoim własnym samolocie. Jeśli Twój syn lubi klocki lego, to również jest taka opcja.

Dlaczego warto kupić naklejki naścienne dla dzieci?

Naklejki ścienne doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, ponieważ są łatwe w montażu i usuwaniu. Nie wymagają żadnych narzędzi ani profesjonalnej pomocy i nie są to stałe elementy wyposażenia. Oznacza to, że możesz je przemieszczać, gdy dziecko znudzi się daną sceną lub gdy będzie chciało zmienić wystrój swojego pokoju.

Naklejki ścienne zyskały na popularności w ciągu lat i istnieją tysiące wzorów do wyboru: są one we wszystkich rodzajach kształtów, rozmiarów i tematów. Jeśli myślisz o zastosowaniu naklejek ściennych do pokoju swojego dziecka lub dzieci, oto kilka zalet, dla których powinieneś. Naklejki ścienne to zabawny sposób na udekorowanie pokoju dziecięcego, możesz stworzyć dziecku własną „krainę” w której z chęcią będzie przebywać.

Są one stosunkowo niedrogie i można je łatwo usunąć, gdy dziecko dorasta. Nie trzeba być artystą, aby stworzyć coś wyjątkowego, a do wyboru są setki różnych wzorów. Najważniejszą zaletą jest możliwość dostosowania pokoju jakkolwiek chcesz. 

Pastelowe naklejki na ścianie

Gdzie przykleić naklejki naścienne dla dzieci?

Możesz przykleić naklejki ścienne na ścianach w pokojach dziecięcych. Zasadniczo możesz umieścić je wszędzie, gdzie chcesz przynieść trochę zabawy. Naklejki ścienne mogą być używane na ścianach lub oknach i są usuwalne bez uszkadzania jakichkolwiek powierzchni.

Gdzie nie powinieneś umieszczać naklejek ściennych dla dzieci?

Naklejki ścienne dla dzieci nie powinny być umieszczane w miejscach, gdzie mogą się zamoczyć, takich jak łazienki. Naklejki ścienne nie są substytutem tapety, więc unikaj umieszczania ich w pobliżu kaloryferów lub innych źródeł ogrzewania. Ważne jest również, aby trzymać je z dala od bezpośredniego światła słonecznego i mebli, które mogą ocierać się o naklejkę, ponieważ obie te rzeczy mogą ją uszkodzić.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here