Fototapeta bajkowa mapa świata
5
(2)

Do aranżacji dziecięcego pokoju warto podejść z należytą uwagą, by stworzyć maluchowi idealne warunki nie tylko do zabawy, ale także rozwoju. Ważne są nie tylko odpowiednie meble i wyposażenie, ale też akcenty, które stymulują do bycia kreatywnym i zachęcają do rozwijania pasji. Właśnie dlatego tak wiele mówi się o tym, by wybierać zabawki o dydaktycznym charakterze i zwracać uwagę na ozdoby w pokoju.

Znakomitym pomysłem na to, by stworzyć maluchowi pokój idealny, są fototapety i naklejki ścienne dla dzieci, które prezentują wartościową treść w sposób przystępny dla szkraba. Wzór z dinozaurami, przedstawienie odległego kosmosu, a może mapa świata? Wiemy, jakie wzory wybrać, by nauczyły malucha czegoś pożytecznego!  

Fototapety dla dzieci
Fototapeta planety układu słonecznego

Sprawdź naklejki na ścianę dla dzieci w ofercie Redro.pl:

https://redro.pl/naklejki/przeznaczenia/do-pokoju-dziecka/

Fototapety i naklejki na ścianę dla dzieci – przepis na szybką dekorację wnętrza

Gdy ma się dzieci, trzeba dobrze zarządzać swoim czasem. Właśnie dlatego, gdy mowa o urządzaniu czy dekorowaniu pokoju swojej latorośli, warto wybierać takie rozwiązania, które są szybkie i proste w realizacji, a przy tym efektowne i, oczywiście, praktyczne. Zaoszczędzony w ten sposób czas można przeznaczyć na zabawę z maluchem, a to najcenniejszy dar, jaki możemy mu dać.

Dlatego dydaktyczne fototapety i naklejki dla dzieci na ścianę, które są dziecinnie proste w montażu, to idealny pomysł, by wyczarować szkrabowi przepiękny pokój. Metamorfoza zajmie jedno popołudnie, a efekty przyniosą korzyści na  długi czas!

Fototapeta planety w układzie słonecznym
Fototapeta planety w układzie słonecznym

Sprawdź fototapety dla dzieci w ofercie Redro.pl:

https://redro.pl/fototapety/przeznaczenia/do-pokoju-dziecka/

Ozdoby, które nie tylko zdobią – ścienne dekoracje jako pomoc dydaktyczna  

Myśląc o ozdobach, bierze się pod uwagę przede wszystkim ich funkcję dekoracyjną. Tymczasem pokój dziecka powinien być nie tylko ładny, ale i użyteczny. Ścienne ozdoby, z których maluch będzie się mógł czegoś dowiedzieć, to znakomity przykład nauki poprzez zabawę. Kolorowe ilustracje, dopasowane do wieku dziecka – bo to jest bardzo istotny aspekt – sprawią, że z łatwością przyswoi sobie wiedzę z dziedziny biologii, geografii, a nawet matematyki.

  Pokój dla ucznia: Jak zaaranżować przestrzeń do nauki?
Naklejka kolorowy alfabet
Naklejka kolorowy alfabet

Gdy zaproponujemy, by na ścianie pojawiły się fototapety do pokoju dziecka z mapą świata lub tabliczką mnożenia, może się to wydać pomysłem zbyt poważnym do dziecięcej aranżacji. Tymczasem kolorowy wzór skierowany właśnie do malucha, zainteresuje go bardziej, niż można sądzić. Ważne jest to, by ścienna dekoracja była wizualnie atrakcyjna dla szkraba.

Jak więc powinna się prezentować? Oto nasze pomysły! 

Fototapety dla dzieci z kolorowym alfabetem czy oryginalną tabliczką mnożenia?

Z pewnością jedną z pierwszych rzeczy, jakich uczą się dzieci, jest alfabet. Dlatego zaczniemy od naklejki do pokoju dziecka, która przedstawia kolorowe litery. Jest to znakomita ozdoba nie tylko dla szkraba, który już rozpoczął naukę.

Barwne i ciekawie zaprezentowane abecadło może zagościć na ścianie nawet w pokoju malucha. Wizualnie taki wzór ożywi przestrzeń i będzie się ładnie prezentował. Jeśli chodzi o względy praktyczne, to dziecko bawiąc się i wykonując w pokoju codzienne czynności, przyzwyczai się do kształtu liter, a z czasem można je zachęcić do tego, by sobie rysując, zaczęło przerysowywać poszczególne litery. W ten sposób w przyszłości nauka całego alfabetu będzie łatwiejsza. 

Propozycją skierowaną do nieco starszego dziecka jest fototapeta z tabliczką mnożenia. Taki wzór, prezentujący matematyczne działania w sposób kolorowy i pogodny, sprawi, że nauka matematyki nabierze zupełnie nowego wymiaru. 

Fototapeta mapa świata ze zwierzętami
Fototapeta mapa świata ze zwierzętami

Nieziemskie naklejki ścienne dla dzieci – kosmiczne widoki w zasięgu ręki

Niektóre dzieci marzą o zostaniu lekarzem, policjantem czy nauczycielem, inne o kosmicznych podróżach i odkrywaniu nieznanych planet. W pokoju przyszłego astronauty lub przyszłej astronautki świetnie będą się prezentować naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego z Układem Słonecznym.

Wzór przedstawiający wielkie Słońce, wokół którego krążą po swoich orbitach kolorowe planety, to nie tylko przepis na nieziemski wystrój, ale także sposób na to, by szkrab poznał nazwy ciał niebieskich i ich układ względem siebie. U małego szkraba sprawdzi się kolorowy wzór, w pokoju nieco większego dziecka można zastosować czarno-białe przedstawienie przypominające rysunek kredą na szkolnej tablicy. 

  Pokój dla chłopca na poddaszu
Naklejka świat zwierząt
Naklejka świat zwierząt

Pokój pełen zwierzaków – fototapety dla dzieci, które zachwycą każdego szkraba

Większość dzieci kocha zwierzęta, dlatego ich wizerunki to sprawdzony sposób na ozdobienie wnętrza. Żeby jednak takie motywy dekoracyjne niosły ze sobą dydaktyczny charakter, warto wybrać geograficzny wzór. Jest nie tylko efektowny, ale i niezwykle praktyczny.

Na kontynentach nie są zaprezentowane wyżyny ani niziny, miasta ani ośrodki przemysłowe, lecz najprzeróżniejsze zwierzęta typowe dla danego regionu. W ten sposób w pokoju pojawi się wiele gatunków, w tym także egzotycznych, których do tej pory dziecko mogło jeszcze nie widzieć. Z kolei odpowiednie umieszczenie na mapie sprawi, że dowie się, gdzie występują misie koala, a gdzie pingwiny.

A jeśli największą pasją dziecka nie są współcześnie żyjące zwierzęta, lecz dinozaury? Wówczas można wybrać mapę świata pokrytą wizerunkami pterodaktyli, triceratopsów czy diplodoków.    

Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na edukację. Odpowiednio dobrane ścienne dekoracje nie tylko przekażą praktyczną wiedzę, ale i rozbudzą w dziecku zainteresowanie otaczającym światem. Fototapety i naklejki zmienią wystrój w mgnieniu oka, dlatego już teraz warto wybrać rozwiązania idealne dla swojej pociechy.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here