Aranżacja salonu z roślinami - paprotkami
4.5
(2)

Hodowanie roślin w bloku bywa czasem trudne. Trzeba naprawdę dobrze poznać poszczególne odmiany roślin, aby uniknąć błędów. Warto pogłębić wiedze kwestii uprawiania roślin w domowym zaciszu. Dzięki temu nasze mieszkanie ozdobią piękne i zdrowe rośliny, które właściwie pielęgnowane, będą cieszyły nasze oczy o każdej porze roku.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Język teściowej- jak pielęgnować Sansewerię?
  • Jak dbać o rośliny mieszkając w bloku?

Hodowla roślin w mieszkaniu znajdującym się w bloku nie jest łatwa. Nie każda roślina bowiem może być hodowana w danym mieszkaniu. Część roślin bardzo lub duże nasłonecznienie i niewielką wilgotność. Jeszcze inne kochają najbardziej zaciemnione miejsca i dużą wilgotność. Dlatego hodowanie roślin w mieszkaniu nie jest łatwe. Wymaga od nas czasu, wiedzy i doświadczenia.

Mieszkanie- jak hodować rośliny w bloku?

Mieszkanie w bloku potrzebuje roślin, które nie tylko upiększa wnętrze, ale też pozwolą na pooczyszczanie powietrza. Nie wszystkie rośliny dobrze czują się w bloku. Aby uprawiać rośliny z sukcesem, warto poszerzyć naszą wiedzę na ich temat. Rośliny doniczkowe mają różne potrzeby, dlatego warto dowiedzieć się czegoś więcej, nim w ogóle kupimy jakąkolwiek roślinę.

Dzięki temu nie zmarnujemy ani czasu, ani pieniędzy. W warunkach małego mieszkania szybko odnajdują się Paprotki, które równocześnie oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Podobnie Aloes. W małych mieszkaniach pięknie rozwijają się także Storczyki oraz Skrzydłokwiaty. Jednak wiele osób decyduje się także na hodowlę kwiatu o tajemniczej nazwie Sanseweria. Na pierwszy rzut oka roślina nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak warto poznać ją bliżej.

Język teściowej – dlaczego Sanseweria to roślina dobra do uprawy w mieszkano zbójującym się w bloku?

Potoczne określenie język teściowej odnosi się do rośliny, której prawidłowa nazwa brzmi: Sanseweria. Inaczej nazywana jest też Wężownicą. To roślina doniczkowa, która starannie hodowana, odwdzięcza się opiekunom zakwitając i ciesząc nasze oczy swoimi kwiatami, które pięknie pachną.

  Nieprzewidziany wydatek w domu - wymieniać czy naprawiać?

Sanseweria nie lubi częstego podlewania. Podobnie jak Paprotka pomaga oczyścić powietrze z toksyn. To idealny kwiat do sypialni, ponieważ w wyniku fotosyntezy pochłania ona dwutlenek węgla. Dzięki temu osobom śpiącym w pomieszczeniu jest łatwiej oddychać, co przekłada się na lepszą jakość snu.

Mówi się, że język teściowej to idealny kwiat dla ludzi, którzy nie mają głowy do pielęgnacji kwiatów.  Wężownica nie lubi częstego podlewania. Jednak, aby zakwitła, trzeba pamiętać o regularnym dostarczaniu jej wody i optymalnej temperaturze. Wężownica nie lubi ani zimna, ani upałów.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here