Aranżacja pokoju dziecka z morskim kolorem
5
(3)

Jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka?

Szczególnie zimą mamy tendencję do zamykania okien. Zmniejsza to wilgotność w pomieszczeniach. Również w upalną letnią pogodę powietrze w pomieszczeniach jest często zbyt suche. Dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na suche powietrze, dlatego zalecamy, aby nie ryzykować w pokoju dziecka i zwiększyć wilgotność do zdrowego poziomu. Suche powietrze może podrażniać błony śluzowe i oczy dzieci. 

Nawilżacz lekiem na całe zło?

Podobnie jak wszyscy rodzice, chcesz jak najlepiej dla swojego dziecka. Łatwym sposobem na stworzenie dobrego klimatu w pomieszczeniu jest ustawienie nawilżacza w pokoju dziecka. Nawilżacz pomaga osiągnąć idealną wilgotność od 40 do 60% przez cały rok. Na przykład nawilża suche powietrze spowodowane ogrzewaniem. Co więcej, nawilżacze redukują szkodliwe substancje unoszące się w powietrzu dla zdrowego powietrza w pokojach dziecięcych. 

Nawilżanie pokoju dziecka parą

Wrząca woda jest prawdopodobnie jednym z najszybszych sposobów nawilżania pomieszczenia. Każdy może to zrobić w swoim domu, ponieważ nie wymaga to dużego wysiłku, aby wykonać. Wystarczy wziąć patelnię lub garnek, dodać wodę, włączyć piec i pozwolić mu się zagotować. Para uwalniana do powietrza dodaje wilgoci do otaczających obszarów. 

Oprócz gotowania tylko wody, możesz również skorzystać z tej szansy i dodać olejki eteryczne, aby powietrze było bardziej kojące i relaksujące. Wystarczy kilka kropli relaksujących olejków eterycznych, takich jak lawenda, trawa cytrynowa lub róża. Dodanie innych odmian olejków eterycznych może również pomóc w walce z zarazkami i lub złagodzić kaszel i przeziębienie. Aby zagotować wodę, czajnik elektryczny jest lepszy w porównaniu do grzania wody w garnku czy na patelni. Jest bardziej energooszczędny i podgrzewa wodę w szybszym tempie. Możesz także przesuwać go po pokojach, aby nawilżyć inne pomieszczenia.

Aranżacja salonu z roślinami - paprotkami

Wykorzystanie roślin do nawilżania

Rośliny tracą wodę do środowiska w procesie zwanym transpiracją. Podczas gdy woda jest niezbędna dla rośliny, tylko niewielka ilość pobrana przez korzenie jest wykorzystywana do wzrostu rośliny. Nadmiar wody jest tracony przez nadziemne części rośliny, takie jak liście, kwiaty i łodygi.

  Nowoczesne mieszkanie w starej kamienicy. Jak urządzić?

W swoim domu możesz skorzystać z tego naturalnego procesu, aby dodać wilgoci do domu. Pamiętaj jednak, aby rośliny były podlewane, ponieważ suchy dom może być dla nich również trudny. Rośliny domowe, które są dobre w zwiększaniu wilgotności, to Draceny, Filodendron, Lilia Pokoju, Palma Areca i Palma Bambusowa, aby wymienić tylko kilka. 

Suszarka z mokrymi ubraniami w pokoju dziecka

Wywieś pranie… w pokoju dziecka

Korzystanie z suszarki jest powszechnym sposobem suszenia ubrań. Jednak pozostawienie mokrych ubrań zawieszonych w domu jest doskonałym sposobem na naturalne zwiększenie wilgotności. Gdy ubrania wysychają, woda powoli odparowuje, poprawiając w ten sposób wilgotność. Jeśli nie masz w domu zainstalowanych wieszaków na ubrania, możesz kupić wewnętrzny stojak do suszenia. Zamiast ściennego stojaka suszarniczego można uzyskać składany, w którym można przenieść się do różnych pomieszczeń, aby zapewnić wilgoć i poprawić wilgotność. 

Wykorzystaj grzejniki

Gdy woda jest wystawiona na działanie ciepła, odparowuje w postaci pary. Jeśli masz grzejnik w domu, umieść obok niego ceramiczną lub metalową miskę z wodą. Będziesz zaskoczony tym, jak woda jest uwalniana. Jeśli nie posiadasz grzejnika, możesz umieścić miskę z wodą w pobliżu źródła ciepła. Nawet jeśli miska nie znajduje się bezpośrednio na źródle ciepła, ta sama zasada będzie miała zastosowanie.

Jeśli regularnie używasz pieca opalanego drewnem, możesz skorzystać i uzyskać żeliwny piec parowy do swojego domu. Parowiec do pieców zapewnia jeden z najlepszych sposobów i najszybszych sposobów dodawania wilgoci do powietrza. Wszystko, co musisz zrobić, to napełnić parowiec wodą i umieścić go na kuchence. 

Jaka temperatura w pokoju dziecka?

Idealna temperatura do spania zmienia się wraz z wiekiem. Temperatura pokojowa dziecka 16-20°C jest wygodna i bezpieczna dla śpiącego dziecka. Aby Maluch mógł wygodnie spać, temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić od 18,3 do 21,1 Celsjusza. Temperatura, która jest komfortowa dla dziecka, może wydawać się zbyt chłodna dla starszych dzieci lub dorosłych, którzy potrzebują cieplejszego pomieszczenia do relaksującego snu. Temperatura pomieszczenia, w którym śpi Twoje dziecko, zdecydowanie wpływa na sen Twojego dziecka.

  Łazienka w kolorach lata – płytki łazienkowe Colour od Tubądzina

Najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pokoju dziecka jest monitorowanie termostatu. Obniżenie temperatury pomaga utrzymać przestrzeń chłodniejszą i komfortową. Może to pomóc Twojemu dziecku spać lepiej i bezpieczniej.

Należy pamiętać, że podczas gdy termostat w domu kontroluje temperaturę całego domu, temperatura w każdym pomieszczeniu może być nieco inna. Wiele czynników może wpływać na temperaturę w pomieszczeniu. Na przykład sypialnia z wieloma oknami lub starszymi oknami może nie być w stanie utrzymać takiej samej temperatury jak reszta domu. A jeśli występują problemy z pracą kanałów w pomieszczeniu, chłodne powietrze i ciepło mogą nie przepływać łatwo w tych pomieszczeniach. Ponadto słaba izolacja może zmienić temperaturę w niektórych pomieszczeniach. 

Dobrym pomysłem jest użycie termometru wewnętrznego do pomiaru temperatury w pokoju dziecka, zwłaszcza, że temperatura w sypialni może być niższa lub cieplejsza niż temperatura w pokoju dziecka. Z tego powodu możesz również rozważyć, aby Twoje dziecko spało w swoim pokoju w pierwszych miesiącach – ale nie w łóżku z Tobą. 

Jaka temperatura w pokoju rocznego dziecka?

Najlepszą temperaturą w pokoju rocznego dziecka będzie około 18 stopni Celsjusza

Pierwszym instynktem rodzica może być najpierw sprawdzenie rąk lub stóp dziecka w celu zmierzenia temperatury, ale nie zapewni to najdokładniejszego wskaźnika poziomu komfortu dziecka. Zamiast tego spróbuj położyć ręce na ich głowie lub brzuchu, aby sprawdzić, czy czują się ciepło.

Uważaj również na pocenie się, zaczerwienione policzki, wysypki, wilgotne włosy i szybki oddech, które są oznakami, że niemowlę jest zbyt gorące. Innym znakiem jest to, że wydają się wyjątkowo wybredne, mimo że zjadły i nie ma wymaganych zmian pieluchy. Mogą po prostu czuć się nieprzyjemnie gorąco i potrzebować twojej pomocy w ochłodzeniu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here