Zobacz, jak wygląda nasza strefa zabaw w pokoju dziecięcym.
5
(3)

Strefa snu płynnie przechodzi w strefę zabawy, życie jak w bajce, prosto z łóżka na plac zabaw.


1Zajęciem pochłaniającym największą ilość czasu wolnego przedszkolaka jest oczywiście zabawa. Jest ona też głównym źródłem radości, dlatego aranżacja pokoju dziecięcego ze strefą zabaw, dla pomysłowego i aktywnego dziecka może być niesamowitą frajdą. Ruch oraz realizowanie licznych pomysłów, jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka na tym etapie dorastania. Dlatego zapewnienie barwnego i bezpiecznego miejsca zabaw, gdzie można budować zamki z klocków czy bawić się torem wyścigowym – jest bardzo istotne.

Jakie meble i dodatki sprawdzą się w strefie zabaw?

W pokoju malucha świetnie mogą sprawdzić się poduchy, o ciekawych kształtach, wzorach i kolorach. Przedszkolak bawi się przede wszystkim na podłodze, dlatego warto mu zapewnić miękkie pole do siedzenia, leżenia i zabawy.

Bezpieczne elementy w pokoju dziecka

Przy większej, wolnej przestrzeni innym rozwiązaniem zagospodarowania miejsca będą bezpieczne elementy bujane, kręcące się, hamaki, huśtawki czy nawet zjeżdżalnie. Przechowywanie w pokoju dziecka jest równie ważne – ponieważ w tym wieku pokój, to magazyn zabawek.

Urządzając pokój maluszka, nie zapomnijmy że warto podpytać dziecko o jego marzenia czy upodobania. Dzięki temu pokój będzie wyjątkowy. Trochę wyobraźni, a także przeniesienie się na chwilę w czasie i zastanowienie się nad tym co sprawi radość jest bardzo ważne. Tak naprawdę łatwo o uśmiech dziecka, a to dla rodziców największa nagroda za trud włożony w urządzanie idealnego pokoju. 

Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?

Z tego powodu warto zainwestować w kosze, pudełka, kufry oraz inne meble dziecięce które pomogą utrzymać porządek oraz przede wszystkim nauczą malucha sprzątania i ładu. Jeśli wasze dziecko ma zacięcie plastyczne, warto zorganizować mu miejsce, które da upust jego artystycznemu talentowi.

  Pokój dla ucznia: Jak zaaranżować przestrzeń do nauki?

Uwolnić artystyczną duszę dziecka!

W tym celu warto powiesić na jednej ze ścian tablicę, lub specjalną płytę na której można malować czy rysować. Równie ciekawą alternatywą jest farba tablicowa, która po nałożeniu stwarza możliwości do rysownia kredą.

Strefa zabaw w pokoju dziecięcym z motywem

Głównym tematem aranżacji pokoju energicznego chłopca jest galaktyka i motyw kosmiczny. Przestrzeń ta pozwala na zabawę oraz rozwija wyobraźnię dziecka. Funkcję zjeżdżalni pełni tu piętrowe łóżko, z którego chłopiec ześlizguje się i deleguje zabawki. Atrakcyjnym i bezpiecznym miejscem jest również huśtawka – idealne miejsce do zabawy i wypoczynku.

Chłopiec ma dla siebie również całą podłogę. Podczas zabawy w kosmiczne podróże lądowania amortyzują miękkie dywany i pomysłowe poduchy które można łączyć w materac oraz grać w kółko i krzyżyk. Ta przestrzeń to bezpieczny i pomysłowy pokój, służący do zabawy, jednak rozwijającą wyobraźnię malucha.

Projektantka: Ula Kołodziejek-Herman


Tymon – lat 3

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here