Pokój dla małej dziewczynki to wyzwanie dla rodziców. Jaki kolor do pokoju wybrać?

Projektując wnętrze dla każdego dziecka, należy wziąć po uwagę jego preferencje kolorystyczne i zainteresowania. Dziecko w takim miejscu dużo chętniej będzie spędzało czas, a odpowiednie motywy związane z hobby mogą rozwijać i zachęcać do działania. Pokój dziewczynki nie oznacza zawsze, i tylko róż. Pokażemy wam jak zaaranżować typowy różowy pokój dziewczynki, ale również pokażemy jak zrobić dziewczęcy pokój w błękitach, dla przełamania stereotypów.Aranżując pokój dziewczynki nie kierujcie się tylko typowymi motywami. Postarajcie się aby pokój był wyjątkowy i indywidualny. Jeśli chodzi o kolorystykę, połączenie odpowiednich barw, motywów może być dziewczęce, bez użycia różowych dodatków.

Różowy pokój dziewczynki

Pokój księżniczki to miejsce zaprojektowane dla małej dziewczynki. Kolekcja mebli dziecięcych Księżniczka idealnie wpisuje się w ten styl. Pojawia się tu szafa, regał na książki, komoda oraz dwie skrzynie na zabawki, które pomieszczą wszystkie drobiazgi. Ściana za łóżkiem została wyłożona połyskliwą tapetą w drobny, różowy wzór.
Reszta ścian została pomalowana na kremowo. Nad łóżkiem pojawił się baldachim z ciemno-różowej tkaniny. Dywan przedstawia z kolei zamek księżniczki. Pufy w dwóch kolorach żółtym i jasnoróżowym stoją pod oknem. Na ścianie przy regale znajdzie się miejsce na miernik wzrostu z wizerunkiem wieży.


pokoj dla malej dziewczynki Pastelowy róż w pokoju dziecięcym

Najważniejszą rzeczą w pokoju małej dziewczynki jest łóżko antresola ze zjeżdżalnią. Wszystkie ściany zostały pomalowane na biało. Tylko ściana ze skosem dostała zastrzyk różu, w postaci poziomych pasów, które mają za zadanie optycznie zniwelować skos. Żeby efekt był jeszcze wiarygodniejszy zostały namalowane na tej ścianie kolorowe motyle. W kształcie motyla została również pomalowana część ściany, tworząca tablicę do rysowania kredą, dzięki specjalnej farbie. W oknach pojawiły się śliczne białe rolety w kolorowe kwiaty –  pasujące motywem do żywiołowego dywanu. Łóżko służy między innymi jako plac zabaw.Znajduje się pod nim piękna biała skrzynia na skarby. Ścianę nad antresolą obsiadły drewniane aniołki.


pokoj dla malej dziewczynkiNiebieski pokój dla małej baletnicy

Kolejny pokój, to przestrzeń dla małej baletnicy. Pojawiły się tu podstawowe funkcje: spania, pracy, bawienia oraz miejsce do ćwiczeń baletnicy. Przewodnim kolorem w tym pokoju dziecięcym jest błękit. Zarówno ściany jak i meble z kolekcji dziecięcej są w kolorze bieli a akcenty jasnoróżowe. W ten sposób przestrzeń zyskała delikatności. Na drzwiach przestronnej szafy, umieszczone zostało zdjęcie. Aby pasowało do klimatu wnętrza  jego kolorystyka została zmieniona na chłodne odcienie niebieskiego. Duże lustro z drążkiem do ćwiczeń spełnia dodatkowo jeszcze dwie funkcje:  umieszczone naprzeciwko okna odbija światło dzienne co rozjaśnia przestrzeń oraz powiększa optycznie pokój. Znalazły swoje miejsce również zabawki i książki. Miękkości nadała jasna dywanowa wykładzina. Nie mogło też zabraknąć takich elementów jak baletki i paczka, czyli spódnica baletnicy. Przedmioty te nadają całości romantyzmu i dziewczęcości.


Jaki kolor w pokoju małej dziewczynki?
2.7 (53.33%) 3 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here