Pokój dla małej dziewczynki to wyzwanie dla rodziców. Jaki kolor do pokoju wybrać?
3.6
(5)

Projektując wnętrze dla każdego dziecka, należy wziąć po uwagę jego preferencje kolorystyczne i zainteresowania. Dziecko w takim miejscu dużo chętniej będzie spędzało czas, a odpowiednie motywy związane z hobby mogą rozwijać i zachęcać do działania. Pokój dziewczynki nie oznacza zawsze, i tylko róż. Pokażemy wam jak zaaranżować typowy różowy pokój dziewczynki, ale również pokażemy jak zrobić dziewczęcy pokój w błękitach, dla przełamania stereotypów.

Aranżując pokój dziewczynki nie kierujcie się tylko typowymi motywami. Postarajcie się aby pokój był wyjątkowy i indywidualny. Jeśli chodzi o kolorystykę, połączenie odpowiednich barw, motywów może być dziewczęce, bez użycia różowych dodatków.

Różowy pokój dziewczynki

Pokój księżniczki to miejsce zaprojektowane dla małej dziewczynki. Kolekcja mebli dziecięcych Księżniczka idealnie wpisuje się w ten styl. Pojawia się tu szafa, regał na książki, komoda oraz dwie skrzynie na zabawki, które pomieszczą wszystkie drobiazgi. Ściana za łóżkiem została wyłożona połyskliwą tapetą w drobny, różowy wzór.

Reszta ścian została pomalowana na kremowo. Nad łóżkiem pojawił się baldachim z ciemno-różowej tkaniny. Dywan przedstawia z kolei zamek księżniczki. Pufy w dwóch kolorach żółtym i jasnoróżowym stoją pod oknem. Na ścianie przy regale znajdzie się miejsce na miernik wzrostu z wizerunkiem wieży.


pokoj dla malej dziewczynki Pastelowy róż w pokoju dziecięcym

Najważniejszą rzeczą w pokoju małej dziewczynki jest łóżko antresola ze zjeżdżalnią. Wszystkie ściany zostały pomalowane na biało. Tylko ściana ze skosem dostała zastrzyk różu, w postaci poziomych pasów, które mają za zadanie optycznie zniwelować skos. Żeby efekt był jeszcze wiarygodniejszy zostały namalowane na tej ścianie kolorowe motyle. W kształcie motyla została również pomalowana część ściany, tworząca tablicę do rysowania kredą, dzięki specjalnej farbie.

  Kolor morski w pokoju dziecka

W oknach pojawiły się śliczne białe rolety w kolorowe kwiaty –  pasujące motywem do żywiołowego dywanu. Łóżko służy między innymi jako plac zabaw.Znajduje się pod nim piękna biała skrzynia na skarby. Ścianę nad antresolą obsiadły drewniane aniołki (inspiracja: https://www.tamaja.pl/kategoria/zabawki-drewniane).


pokoj dla malej dziewczynkiNiebieski pokój dla małej baletnicy

Kolejny pokój, to przestrzeń dla małej baletnicy. Pojawiły się tu podstawowe funkcje: spania, pracy, bawienia oraz miejsce do ćwiczeń baletnicy.

Przewodnim kolorem w tym pokoju dziecięcym jest błękit. Zarówno ściany jak i meble z kolekcji dziecięcej są w kolorze bieli a akcenty jasnoróżowe. W ten sposób przestrzeń zyskała delikatności. Na drzwiach przestronnej szafy, umieszczone zostało zdjęcie. Aby pasowało do klimatu wnętrza  jego kolorystyka została zmieniona na chłodne odcienie niebieskiego.

Duże lustro z drążkiem do ćwiczeń spełnia dodatkowo jeszcze dwie funkcje: umieszczone naprzeciwko okna odbija światło dzienne co rozjaśnia przestrzeń oraz powiększa optycznie pokój. Znalazły swoje miejsce również zabawki i książki. Miękkości nadała jasna dywanowa wykładzina. Nie mogło też zabraknąć takich elementów jak baletki i paczka, czyli spódnica baletnicy. Przedmioty te nadają całości romantyzmu i dziewczęcości.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.6 / 5. Ilość ocen: 5

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here