Aranżacja pokoju dziecka z morskim kolorem
5
(4)

Symbolika koloru morskiego

Morski to kolor oceanu oraz chłodnych strumieni. Osoba, która identyfikuje się z tym kolorem jest wierna, sentymentalna, a jednocześnie wynalazcza oraz idealistyczna. Morski to nie zieleń stanowiąca barwę uzdrowicieli, ani błękit oznaczający kolor indywidualistów. To specyficzna mieszanka obu odcieni, przez co jest właśnie tak wyjątkowa.

Osoby, które lubią kolor morski idą przez życie we własnym tempie, nie zważając na otoczenie. Są niepoprawnymi optymistami, pełnymi nadziei i ufności. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, co do tego, że kolor morski będzie stanowił idealne tło do dziecięcego pokoju. Dzieci są szczerze, bezkompromisowe. Patrzą na świat z niezwykłym optymizmem. Są pełne ufności i nadziei. Symbolika koloru morskiego świetnie oddaje dziecięcą osobowość.

Aranżacja morskiego pokoju dziecięcego

Urządzenie pokoju dziecka w kolorze morskim systematycznie zyskuje na popularności. Przyczyną tego stanu rzeczy są bardzo pozytywne skojarzenia, jakie wywołuje ta barwa. Morski to kolor, który jest związany z wakacjami i wypoczynkiem.

Aby w pełni odzwierciedlić ten klimat warto dobrać odpowiednie elementy dekoracji wnętrz, idealnie współgrające z barwą ścian. Idealnym pomysłem są białe kanapy w granatowe pasy. Taki mebel nadaje pokojowi niezwykłego charakteru. Wbrew pozorom nie trzeba kupować nowych, drogich mebli. Wystarczy zakupić narzutę w stylu marynarskim i nałożyć ją na posiadane już łóżko dziecięce.

Całości idealnie dopełnią ozdoby w stylu marynarskim. Świetnym pomysłem są modele statków w butelce lub takie, które samodzielnie wykona dziecko.

Elementy marynistyczne w pokoju dziecka

Pokój marynarski – nie tylko latem

Aranżacja wnętrz pokoju dziecięcego w stylu marynarskim jest świetną alternatywą nie tylko latem. Wręcz przeciwnie – elementy dekoracji nawiązujące do czasu wakacji i odpoczynku idealnie sprawdzą się także jesienią i zimą, kiedy to za oknem jest zimno i ponuro.

  Najczęściej kupowane meble na wymiar w polskich mieszkaniach

Dzięki letniemu, kolorowemu wystrojowi pokoju dziecko spoglądając na kolorowe gadżety umieszczone w swoim pokoju będzie optymistycznie nastawione do świata. Świetnym pomysłem są obrazy nawiązujące do morskiej tematyki lub kompilacja wakacyjnych zdjęć zawieszonych na ścianie.

Niebieski, morski kolor w pokoju dziecięcym

Warto pamiętać o tym, aby nie umieszczać wszystkich elementów dekoracyjnych na raz. Lepiej nabywać je z dzieckiem systematycznie i kierować się jego indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami.

Muszelki będą zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla dziewcząt, natomiast chłopców zainteresują bardziej gadżety związane z piratami. Bardzo ważną kwestią jest dobranie elementów wystroju pokoju dziecięcego do wieku jego mieszkańców.

Styl marinistyczny w pokoju niemowlaka

Morski kolor stał się inspiracją także dla mam, które spodziewają się narodzin potomka. Chcą urządzić pokoik, nawiązujący do morskiego klimatu, w którym będzie można choć na chwilę poczuć dawkę morskiej bryzy. Aranżacja pokoju w stylu marinistycznym zyskuje na popularności ze względu na swój łagodny i bezpretensjonalny charakter, który budzi pozytywne konotacje. Jest związany z odpoczynkiem i nie wymaga dużych nakładów finansowych.

Wystarczy duże białe łóżeczko lub kołyska z pościelą z naturalnej, bawełnianej tkaniny. Świetną alternatywą są także wiklinowe kosze mojżeszowe. Kolor i wzór pościeli powinien nawiązywać do tematyki morskiej.

Dozwolone są wszelkie morskie motywy i dekoracje – w tym zwłaszcza pasy, kotwice, koła ratunkowe. Dodatkowo na komodzie można umieścić małe dekoracje przedstawiające muszelki, rybki, czy łódki. Warto jednak pamiętać o tym, że z takimi gadżetami nie można przesadzać. 

Gdzie nabyć elementy wyposażenia do pokoju w stylu marynarskim?

Pokój inspirowany morzem zyskuje na popularności. W związku z powyższym elementy dekoracyjne można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Podstawą jest zakup farb w morskim odcieniu. Można także połączyć je z barwą białą lub jasnoniebieską w dowolnej konfiguracji.

Pokoik dziecka w stylu marinistycznym

Świetną alternatywą jest również pomalowanie jednej ze ścian w biało-granatowe pasy. Bardzo duże znaczenie ma pościel. Sklepy internetowe oferują szeroką gamę pościeli, dopasowaną do potrzeb najmłodszych konsumentów. Może zawierać ona zarówno postacie z bajek, jak również elementy krajobrazu (w tym przypadku będzie to morska sceneria).

  NOTI po pierwsze design!

Warto również pomyśleć o poduszkach dekoracyjnych nawiązujących do morskiego klimatu. Niektóre przedsiębiorstwa tworzą gotowe aranżacje, z których można czerpać inspiracje dotyczące urządzenia pokoju dziecięcego.

Dekoracje marinistyczne

Aranżacja morskiego pokoju dziecięcego jest niemożliwa bez znajomości specjalistycznych dekoracji, które będą idealnie współgrały z wystrojem wnętrz. Do tej grupy można zaliczyć przede wszystkim morskie dekoracje w postaci kół sterowych, szkatułek, wieszaków nawiązujących do tematyki statków. Wszystkie wymienione dodatki przywodzą na myśl wspomnienia z wakacji. Ozdoby o tematyce żeglarskiej wywołają uśmiech na dziecięcej buzi.

Styl marinistyczny w pokoju dzieckaOzdoby w kolorze morskim tworzą idealne wnętrze do relaksu, w którym zapanuje lekka, wakacyjna atmosfera. Kotwice i koła sterowne umieszczone na ścianie stanowią najbardziej wyraziste motywy żeglarskie w kontekście marynistyki.

Świetną alternatywą mogą być także dzwony żeglarskie lub kompasy umieszczone na półce dziecięcego pokoju. Producenci lamp dla dzieci wykorzystują te motywy w swoich wyrobach, dzięki czemu idealnie współgrają z wystrojem pokoju. Fascynaci tą tematyką mogą umieścić na ścianach wiosła dekoracyjne, które zawiesza się poziomo lub pionowo.

W przypadku dziewczynek można pomyśleć o zakupie luster, ozdobionych morskimi dodatkami – np. rybkami, czy muszelkami. Aby idealnie oddać nadmorski klimat warto zainwestować w poduszki oraz koce marinistyczne, które w bardzo efektowny sposób nawiążą do stylu marynarskiego. W tym wypadku oprócz koloru niebieskiego, białego i morskiego można wprowadzić ognistą czerwień, nierozerwalnie związaną z marynarzami.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here