Niebieska farba do pokoju dziecięcego na ścianie
4
(4)

Pokój dziecka to szczególne miejsce w domu, gdzie mały człowiek odpoczywa, bawi się oraz uczy nowych rzeczy. Odpowiednio dobrane kolory ścian w tym pomieszczeniu pozytywnie wpłyną na komfort wykonywania wszystkich tych codziennych czynności. Sprawdź, jaki odcień ścian może sprawić, że dziecko będzie czuło się w swojej przestrzeni domowej najbardziej komfortowo i przytulnie.

Z tekstu dowiesz się:

 • na co zwrócić uwagę podczas wybierania koloru ścian pokoju dziecka,
 • jaka farba do pokoju dziecięcego sprawdzi się najlepiej pod względem koloru,
 • czym, oprócz odpowiedniego koloru, powinna wyróżniać się farba do pokoju dziecięcego.

To, jaka farba do pokoju dziecięcego sprawdzi się najlepiej, zależy od wieku Twojej pociechy, jej charakteru, a gdy jest starsza – także indywidualnych upodobań. Jest jednak kilka kolorów, na które szczególnie warto zwrócić uwagę w kontekście pomieszczenia dla małego członka rodziny.

Kolor ścian w pokoju dziecięcym – o czym pamiętać?

Tradycyjne podziały, według których rodzice wybierali najlepszą farbę do pokoju dziecięcego, dawno odeszły w niepamięć. Dziewczynkom wcale nie musi najbardziej podobać się róż, tak samo jak nie każdy chłopiec będzie czuł się dobrze w pokoju pomalowanym na niebiesko. Dlatego niezależnie od płci dziecka warto zastanowić się, jaka barwa będzie najlepiej dopasowana do potrzeb i charakteru dziecka. W każdym przypadku dobrym wyborem będzie farba MAGNAT, która występuje w różnych odcieniach wielu kolorów, a do tego jest plamoodporna i bezpieczna dla malucha.

Zanim jednak przejdziesz do wybierania idealnego koloru farby do pokoju dziecięcego, zwróć uwagę na to, że:

 • w pokoju małego dziecka jest zwykle wiele zabawek, więc nie zabraknie tu kolorów nawet jeśli wybierzesz stonowane, neutralne kolory farb,
 • noworodki oraz małe dzieci szybciej zwracają uwagę na zdecydowane zestawienia kolorów niż na pastele,
 • pokój nastolatka odzwierciedla jego charakter, dlatego kolor ścian powinno się dobrać przede wszystkim do upodobań właściciela.
  Krzesła dziecięce, czyli komfort oraz indywidualny charakter

Kolor farb do pokoju dziecięcego – jaki wybrać?

Kolory farb do pokoju dziecięcego, na które warto zwrócić uwagę, to na przykład:

 • niebieski – działa na dziecko uspokajająco i relaksująco, wprowadza pogodny nastrój oraz pobudza kreatywność,
 • różowy – nastraja pozytywnie, wzmacnia uczucie serdeczności wobec innych,
 • żółty – daje poczucie przytulności, koi nerwy, dodaje energii,
 • zielony – uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa, sprzyja skupieniu,
 • szary – wprowadza równowagę i wyciszenie, szara farba do pokoju dziecięcego podkreśla też prywatność przestrzeni.

Jeśli zdecydujesz się na intensywny kolor farb w pokoju dziecka, zastosuj go tylko na fragmencie ściany – aby efekt nie był zbyt przytłaczający. Pastelowymi produktami możesz swobodnie pomalować cały pokój. Dobrym pomysłem będzie też biała farba do pokoju dziecięcego. Taki kolor optycznie powiększy przestrzeń i będzie uniwersalnym tłem dla kolorowych sprzętów i zabawek. Jeśli postawisz na plamoodporną i odporną na zmywanie farbę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć tego koloru.

Wszystkie wspomniane kolory w przeróżnych odcieniach znajdziesz w ofercie MAGNAT. Każdy produkt z tej kolekcji farb to dobry wybór zarówno na całą ścianę, jak i do łączenia kolorów w pokoju dziecięcym.

Piękne kolory i bezpieczne farby do pokoju dziecięcego

Kolor farby to jedno, ale najważniejsza jest oczywiście zawsze kwestia zdrowia. Wszystkie farby z oferty Magnat są bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – możesz swobodnie stosować je w pokoju najmłodszego członka rodziny. A jeśli chcesz pójść o krok dalej, zwróć uwagę na farbę Magnat Ceramic Care, która posiada wyjątkową właściwość samoistnego redukowania poziomu szkodliwego formaldehydu, a co za tym idzie, przyczynia się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniu.

Wiesz już, jaką farbę wybrać do pokoju dziecięcego. Postaraj się trafić w gust i potrzeby małego domownika, a z pewnością z aranżacji pomieszczenia będą zadowoleni zarówno syn lub córka, jak i ich rodzice.

  Mały pokój dziecka – jak umiejętnie zaaranżować niewielką przestrzeń?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here