Ekspres do kawy Jura e8 EB
5
(1)

Ekspresy do kawy to jedne z najchętniej wybieranych w ostatnim czasie urządzeń. Każdy z nas szuka najlepszego modelu wyposażonego w nowoczesne i innowacyjne technologie. Kawa przygotowana z jego pomocą musi smakować wyśmienicie, a czas jej wykonania trwać jak najkrócej. Właśnie te możliwości otrzymasz, wybierając jeden z ekspresów do kawy Jura. Szwajcarski producent doskonale wie, jakie funkcje oraz wyposażenie powinno mieć idealne urządzenie.

Specjały kawowe w ekspresach Jura

Wybór ekspresu do kawy z pewnością ułatwi Ci określenie kilku niezbędnych elementów wyposażenia, które dany model powinien zawierać. Pierwszym z nich, na który chcemy zwrócić szczególną uwagę, jest liczba specjałów kawowych. Nowoczesne ekspresy do kawy są w stanie przygotować wiele wyśmienitych napojów przygotowanych na bazie ziaren kawy. Wybrane propozycje mogą być otulone delikatną, mleczną pianką lub serwowane na chłodno. Poszczególne modele ekspresów do kawy Jura oferują zróżnicowaną liczbę możliwości. Oto kilka propozycji:

  • Ekspres do kawy Jura ENA 8 Metropolitan Black – oferuje 10 specjałów kawowych
  • Ekspres do kawy Jura E6 Piano Black (EB) – to 11 kawowych specjałów
  • Ekspres do kawy Jura S8 Moonlight Silver (EA) –  15 specjałów do wyboru
  • Ekspres do kawy Jura E8 Piano Black (EB) – gwarantuje aż 17 specjałów kawowych
  • Ekspres do kawy Jura Z10 Aluminium Black – to imponująca liczba 32 specjałów kawowych.

Dzięki takiemu zestawieniu, możesz wybrać kawy, które chcesz, aby przygotował dla Ciebie Twój ekspres. Katalog możliwości jest bardzo szeroki – zaczynając od tradycyjnych kaw takich jak Espresso, Cappuccino, Latte, a kończąc na specjałach takich jak Cold Brew, Flat White, czy Lungo Barista. 

  Jak oszczędzać prąd w obliczu podwyżek?

System mleczny w ekspresach Jura 

Marka Jura doskonale zna potrzeby swoich Klientów. Każdy opracowany przez nią system tworzony jest z myślą o uzyskaniu idealnej kawy. Dobrze zaprojektowany System mleczny to podstawowy element wyposażenia, szczególnie istotny dla miłośników kaw typu Latte, Cappucino, czy Latte Macchiato. Ekspresy Jura pozwalają na przygotowanie doskonałej, mlecznej pianki. Wszystko za sprawą technologii Fine Foam. To dzięki niej kawy mleczne mają doskonały smak, a przygotowana pianka charakteryzuje się idealnie gładką konsystencją. 

System mleczny wymaga jednak regularnego czyszczenia. Pozwala to na zachowanie dobrej kondycji ekspresu oraz jakości przygotowywanych kaw. Dlatego wybierając ekspres do kawy Jura, zwróć uwagę na sposób czyszczenia systemu mlecznego. Model E8 Piano Black (EB) jest w tym temacie faworytem, gdyż został wyposażony w automatyczny czyszczenie systemu mleka One-Touch. To doskonałe rozwiązanie, które uruchamia odpowiedni program, tuż po naciśnięciu jednego przycisku! 

Ekspres do kawy Jura E6 EB Piano Black

Ciekawe funkcje w ekspresach do kawy Jura 

Wielu miłośników różnego rodzaju kaw nie wyobraża sobie dnia pozbawionego chociażby jednej filiżanki tego wyśmienitego napoju. Ekspres do kawy został zaprojektowany z myślą o szybkim przygotowaniu różnego rodzaju kaw. Zadaniem poszczególnych systemów jest uzyskanie najwyższej jakości esencji ziaren otulonej kuszącym aromatem. W modelu Z10 Aluminium White (EA) zastosowano najnowszą jednostkę 8 generacji, która zaparza w technologii 3D. Ekspres do kawy Jura E8 Piano Black (EB) zachwyci Cię doskonałym aromatem uzyskanym w wyniku działania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®). 

Nowoczesny młynek Professional Aroma Grinder to element wyposażenia modelu Jura S8 Moonlight Silver (EA), dzięki któremu otrzymasz kawę ze świeżo mielonych ziaren. Ekspres Jura E6 Piano Black zachwyci Cię kolorowym i inteligentnym wyświetlaczem. O ochronę przed osadami kamienia zadba zamontowany w modelu Jura ENA 8 Metropolitan Black Inteligentny System Wody (I.W.S.®). Przedstawione przez nas funkcje to tylko nieliczne elementy wyposażenia, które znajdziesz w ekspresach marki Jura. Każdy z nich został opracowany z myślą o uzyskaniu idealnej kawy. Ich znajomość pomoże Ci w wyborze ekspresu do swojego domu.

  Jak czyścić płytę indukcyjną?
Ekspres do kawy Jura z10

O czym należy pamiętać, wybierając ekspres do domu?

Różnorodne funkcje oraz dostępne systemy to tyle nieliczne cechy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Wybierając ekspres do domu, dokładnie sprawdź pojemność zbiornika na wodę. Z pozoru drugorzędny element wyposażenia, może okazać się kluczowy w trakcie użytkowania. Jeżeli w Twoim domu jest wielu miłośników kawowych specjałów, postaw na model ze znacznie większym zbiornikiem.

Podobne parametry sprawdź w przypadku pojemnika na fusy oraz ziarna kawy. Upewnij się także, że wybrany przez Ciebie model posiada regulację wysokości wylewki. To ważny element, szczególnie istotny w trakcie przygotowywania kaw w naczyniach o różnej wielkości. Ekspresy automatyczne często wyposażone są w wyświetlacze, których wielkość różni się w zależności od wybranego modelu. Dlatego pamiętaj o wyborze ekspresu do kawy, który będzie dla Ciebie w pełni czytelny.

Polecamy również video ukazujące ekspresy:

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here