Nasz pomysł na pokój dziecięcy w niestandardowym stylu.
5
(2)

Wystrój pokoju dziecięcego miał zapewniać bezpieczne i przestronne miejsce do zabawy, idealne dla pełnego energii chłopca. Problem który należało rozwiązać to trudna do zagospodarowania przestrzeń pod ukośnymi sufitami. Z kolei na główny temat aranżacji, został wybrany motyw kosmiczny. Przestrzeń ta rozwija wyobraźnię i pozwala na rozwijanie różnych umiejętności.

Pokój dziecięcy dla ciekawych świata

1Dwuletni chłopiec ma niespożytą energię i z upodobaniem eksploatuje zjeżdżalnię. Ześlizguje się z niej osobiście lub deleguje zabawki. Nie jest wcale na podwórku, chociaż przebywa pod gołym niebem. A dokładnie pod tapetą tworzącą trójwymiarową iluzję wszechświata. Porada stylistki (Magdalena Czerwińska) „Jeśli tapeta będzie wyrazista – w mocnych kolorach czy w duże wzory – wyznaczy styl całemu wnętrzu. Wybierzmy taką, którą łatwo da się wyczyścić, i nie zapomnijmy, by dopasować motyw do wieku dziecka. Misie będą dobre dla niemowlaka, ale przedszkolakowi zafundujmy już coś ekstra, np. cybertapetę. Wybrany temat (bajecznie kolorowa rafa koralowa czy miasto jak z komiksu fantasy) dzięki podświetleniu lampą fluorescencyjną stworzy niesamowitą, działającą na wyobraźnię malucha dekorację w trój wymiarze” 

Funkcjonalne meble w pokoju dziecka

Funkcję zjeżdżalni pełni piętrowe łóżko. Kolejne atrakcje to huśtawka, poduszki łączone suwakami w dużą matę i kącik telewizyjny. Pokój nie służy jedynie do szalonych zabaw. Zbudowano w nim funkcjonalną, a przy okazji efektowną szafę wnękową.

Zagospodarowała ona część kłopotliwego skosu. Wykonanie dopasowanych półek było dużym wyzwaniem. Łóżko wyposażono zgodnie z wiekiem dziecka i jego potrzebami. Można je zaopatrzyć w inne kompatybilne z tym modelem akcesoria, a w przyszłości zmienić w „dorosłe” łóżko. Wtedy przyda się też biurko. Na razie jednak chłopiec ma dla siebie całą podłogę.

Podczas zabawy w kosmiczne podróże lądowania amortyzują miękkie dywany. W pokoju dominują biel i żywy pomarańcz, które stanowią przeciwwagę dla głębokiego granatu na ścianie przy łóżku. Skrzynie i puf obite są tkaninami. „Dziurawe” abażury korespondują z drzwiami szafy wyłożonymi srebrno-pomarańczową matą. Hamak wisi nisko, by zabawa w nim była bezpieczna.

  Jak w małym mieszkaniu wygospodarować miejsce dla dziecka

Pod łóżkiem chłopiec może się bawić w domek. Większość zabawek mieści się w dużej szafie, a na wierzchu leżą tylko aktualnie używane, co znacznie ułatwia zachowanie porządku. Poszewki z suwakami to indywidualny projekt, można je łączyć w materac lub grać nimi w „kółko i krzyżyk”.

Temat galaktyki fascynuje nie tylko maluchy, a oswajanie się z nim rozbudza naukowe zainteresowania. Oswajanie się z nim może rozbudzić naukowe zainteresowania, ale też pomóc pokonać lęk przed ciemnością. Ciekawym elementem może być świecący włącznik światła który ułatwia zasypianie.


Styl całemu wnętrzu może wyznaczyć wyrazista tapeta w mocnych kolorach czy dużych wzorach. Wybierając ją , należy zwrócić uwagę na łatwość jej czyszczenia, a także na motyw który będzie dopasowany do wieku i zainteresowań dziecka. Warto użyć dodatkowego podświetlenia np. lampą fluorescencyjną, która może stworzyć ciekawą  i niesamowitą dekorację działającą na wyobraźnię dziecka.


Projektantka: Ula Kołodziejek-Herman

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Skad taka super tapeta i gdzid mozna kupic takie lozko ze zjezdzalnia? Swietbie zaaranzowany pokoj, moj prawie 3-letni syn czul by sie w nim swietnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here