Szukasz inspiracji na kolry do sypialni? Zobacz nasz pomysł na fiolet w sypialni.
5
(1)

Purpura od dawna była uważana za kolor królewski. Dlatego też często wykorzystywano ją w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Czy jednak sypialnia będzie dobrym miejscem na zastosowanie tego koloru? Jakie inne barwy będą się komponowały z fioletem? Oto nasz pomysł na fiolet w sypialni.

Jakie właściwości ma fiolet we wnętrzu?

Kolor fioletowy to barwa ekskluzywna i dostojna. Idealnie łączy w sobie odcienie błękitu i czerwieni i korzystnie wpływa na układ nerwowy oraz jego stymulację. Jeżeli zastanawiasz się, jaki kolor do sypialni wybrać, fiolet w sypialni będzie zatem doskonałym pomysłem. Niestety osoby szczególnie wrażliwe, powinny się go wystrzegać, gdyż może on wywołać uczucie przygnębienia i melancholii.Z jakimi barwami najlepiej zestawić fiolet w sypialni?

Nie należy zapomnieć, że kolor fioletowy to kolor zimny. We wnętrzu będzie sprawiał wrażenie majestatycznego, ale niezbyt ciepłego. W naszej sypialni intensywny odcień filetu został przygaszony za pomocą bieli i szarości na ścianach. Ponieważ purpura i zieleń idealnie się uzupełniają, w zaprojektowanej przez Maćka Bogaczewicza sypialni, fioletowa ściana jest doskonałym tłem dla zielonego fotela. Osoby odważne mogą spróbować łączyć kolor fioletowy z żółcią, gdyż purpura doskonale wydobywa moc tego koloru. Równie ciekawe kompozycje fiolet tworzy z czerwienią, jednak to rozwiązanie również polecamy osobom, które nie boją się mocnych, odważnych barw.

Sypialnię w fiolecie możecie zobaczyć w 422. odcinku Dekoratorni.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Styl glamour w sypialni - sposób na kobiece wnętrze

1 KOMENTARZ

  1. My taki kolor mamy w kuchni, mocne odcienie z białymi cegłami fajnie u nas sie sprawdzi l. My do tego dodaliśmy zieloną troch e retro lodówke z Gorenje. Wyszedł nam taki kolorowy misz masz, ale jest naprawde ciekawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here