technologie-dla-snu
5
(1)

technologie-dla-snu

Kompromis między wygodą a rozmiarem

Aby nasze nowe łóżko spełniało dobrze swoje zadanie, powinno mieć odpowiednie wymiary. Często jednak nad kwestią błogiego snu góruje ta związana z miejscem w sypialni. Pamiętajmy jednak, że jeżeli łóżko ma być wygodne, to jego wymiary nie powinny być mniejsze niż 90 x 200 cm dla jednej osoby i 160 x 200 cm dla dwóch osób. Takie wymiary minimalne pozwolą nam nie tylko na komfortowy sen, ale również na brak zmartwień związanych z miejscem w pokoju.  Jeżeli jednak mamy możliwość wstawienia większej ramy łóżka, warto się o taką pokusić, ponieważ spowoduje ona jeszcze bardziej komfortowe warunki do spania. Więcej o tym, jak wybrać najlepszą pozycję do spania przeczytasz w tym miejscu.

Dobry materac i stelaż to podstawa

Na rynku znajdziemy wiele materaców, które są produkowane w różnych technologiach. Najczęściej robione są pod standardowe wymiary, w jakich dostępne są na rynku ramy łóżek. Te najtańsze modele technologicznie za bardzo nie odbiegają od tych sprzed kilkunastu lat. Do wyboru najczęściej będziemy mieli materace piankowe i lateksowe, sprężynowe oraz sprężynowe z drewnianą ramą.  Wybór odpowiedniego materaca zależy od poszukiwanego przez nas łóżka. Jeżeli zdecydujemy się na materac piankowy, lateksowy lub sprężynowy, to będzie potrzebna nam wcześniej wspomniana rama oraz stelaż. W przypadku materaca z drewnianą ramą nie ma takiej konieczności, ponieważ stanowi on już całość, do której będzie potrzebny tylko ewentualny zagłówek. Dobór odpowiedniego materaca i stelaża jest niezwykle istotny, ponieważ to od tych dwóch elementów będzie zależeć nasz dobry sen. Zbyt twardy materac będzie powodował utrudnienia w krążeniu krwi, co spowoduje potrzebę częstej zmiany pozycji, a mięśnie pleców i karku będą napięte, ponieważ będą podtrzymywać kręgosłup w linii. Za miękki zestaw będzie powodował, że będziemy się zapadać w materacu, a mięśnie będą napięte w celu podtrzymania kręgosłupa. Bardzo dobrym rozwiązaniem, zapewniającym odpowiednie warunki do snu, są materace Tempur, które wykorzystują technologię opracowaną przez NASA. Pozwalają one na spokojny sen, ponieważ redukują nacisk na ciało w trakcie snu.

  Telewizor w salonie. Wybieramy szafki rtv

Zagłówek też jest ważny

Dla tych z nas, którzy lubią spędzać czas w łóżku z książką, komputerem lub tabletem, idealnym rozwiązaniem będzie łóżko z zagłówkiem. Dzięki takiemu, którzy jest pokryty miękkim materiałem, bez przeszkód i dyskomfortu będziemy mogli poczytać ulubioną książkę w pozycji siedzącej. Jeżeli posiadamy już łóżko, zawsze możemy taki zagłówek dokupić w celu poprawienia naszego komfortu. Zagłówek może też spełniać inne funkcje. Może być wyposażony w dodatkowe oświetlenie i służyć, jako nocna lampka do czytania lub posiadać półki na książki.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here