Jak urządzić kawalerkę, żeby spełniała funkcję salonu i sypialni? Chętnie podpowiemy!
1.3
(13)

Łóżko czy kanapa – oto jest pytanie

Najważniejsza decyzja w salonie mającym być jednocześnie sypialnią dotyczy kanapy i łóżka. Rozwiązania zasadniczo są dwa – pierwszym z nich jest zakupienie standardowego łóżka z materacem, drugim wybranie rozkładanej kanapy.

Łóżko, które może być wyposażone w profesjonalny materac, na przykład kieszeniowy, kokosowy czy lateksowy, daje znacznie większy komfort, szczególnie wtedy, gdy jest w większym rozmiarze, na przykład 140 x 200 centymetrów – idealnie nadaje się wtedy dla dwójki osób. Niestety, nieraz nie ma już miejsca na kanapę, dodatkowo też pozostają kwestie estetyki wnętrza. Zapraszając do swojego mieszkania znajomych, zamiast na kanapie, muszą oni siedzieć na używanym codziennie łóżku, co nie jest ani wygodne, ani higieniczne, nawet jeżeli przykryjemy je dekoracyjną kapą. Półśrodkiem jest łóżko o wymiarach 90 x 200 rozstawione równolegle do ściany, które może służyć jako kanapa, ale też nie zawsze daje optymalną przestrzeń do spania.
Z kolei kanapa to brak problemów z eleganckim salonem, w którym na widok każdego jest wystawione łóżko. To jednak także problem z komfortowym snem, ponieważ tańsze kanapy nie mają porządnych materaców. Gdy wybiera się takie właśnie rozwiązanie, trzeba poświęcić nieco więcej pieniędzy na zakupienie solidnej kanapy, która po rozłożeniu będzie swoją wygodą dorównywała zwykłemu łóżku.

Alternatywne rozwiązania – antresola, wnęka, łóżko w ścianie

Można też pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach dla standardowej kanapy i łóżka. Gdy mieszkanie jest wysokie, ciekawym pomysłem jest antresola. Drugim rozwiązaniem jest wnęka w ścianie, można ją wykonać przy montażu szaf przesuwnych i ładnie zabudować w niej łóżko. Do łask wracają także łóżka w ścianie – możną rozłożyć je na noc, a rano złożyć, zyskując tym samym większą przestrzeń do dyspozycji i brak łóżka na widoku.

  Jaki fotel wybrać do salonu?

Warto skorzystać z pomocy ekspertów

Gdy szuka się pomysłów na aranżację salonu sypialnianego, można skonsultować się z projektantami wnętrz. Często to oni mają wiele interesujących propozycji i mogą także powołać do życia przedstawione powyżej alternatywne rozwiązania.

Tym, którzy szukają pomysłów na urządzenie swojego mieszkania w Krakowie czy Katowicach, pomaga MonoStudio (monostudio.pl) – biuro projektowe prowadzone przez pasjonatów projektowania, aranżacji i architektury wnętrz. Dzięki ich pomysłom twój salon z funkcją sypialni będzie mógł wyglądać naprawdę efektownie, a przy tym także będzie wygodny zarówno dla ciebie, jak i twoich gości.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 1.3 / 5. Ilość ocen: 13

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here