Zobacz, jak urządziliśmy nowoczesną kawalerkę w Warszawie.
5
(1)

Kawalerka, czyli niewielkie mieszkanie dla singla bądź dla pary. Wydawałoby się, że urządzenie takiego wnętrza nie będzie trudne, przez wzgląd na jego powierzchnie.

Spis treści artykułu:

Skuteczne połączenie salonu, jadalni i sypialni w kawalerce

Niestety aranżacja salonu z kuchnią, jadalnią i sypialnią w jednym pomieszczeniu to spore wyzwanie, nawet dla architektów wnętrz. Jak urządzić kawalerkę, żeby była funkcjonalna i wyglądała nowocześnie i stylowo? Odpowiedzią jest tu purpura….

Z czym łączyć fiolet we wnętrzu?

Fiolet to przyjemny kontrast dla neutralności. Połączony z bielą, szarością, beżem nada ciepła i przytulności. W towarzystwie złota będzie bardzo elegancko, uważajmy jednak z proporcjami, by nie stworzyć wnętrza wręcz uroczystego.

Fiolet kolorem ekskluzywności

Fiolet jako kolor ekskluzywny dobrze wygląda na takich materiałach jak tafta, jedwab, aksamit czy atłas. Fiolet to kolor „doskonały”, dlatego sprawdzi się zarówno w pałacowych aranżacjach jak i tych nowoczesnych, potraktowanych nie całkiem serio.

Jak urządzić kawalerkę z fioletem w roli głównej?

Purpura w bardzo ciekawy sposób uzupełniła mieszkanie w czarno-białej tonacji. W tym wnętrzu jest on najmocniejszym akcentem, a wszystko inne musi mu się podporządkować.

W białej kuchni podkładki pod talerze, fragment wieszaka w tym królewskim kolorze są uderzającymi elementami. Dlatego nie łączmy go już z innymi kolorami, może zrobić się pstrokato. A że to kolor przenoszący naszą świadomość na wyższe sfery, zachęcający do medytacji i pełen zmysłowości w nieoczywisty sposób to idealna propozycja również do sypialni.

Fioletowe narzuty nadają niesamowity klimat temu wnętrzu. W salonie fiolet zdobi ściany. Kolorem tym zaznaczone zostały tylko ich fragmenty, ponieważ nie chcieliśmy aby zdominował on całość aranżacji.Zobacz również inne aranżacje z fioletem:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here