Zobacz, jak urządziliśmy nowoczesną kawalerkę w Warszawie.

Kawalerka, czyli niewielkie mieszkanie dla singla bądź dla pary. Wydawałoby się, że urządzenie takiego wnętrza nie będzie trudne, przez wzgląd na jego powierznie. Niestety aranżacja salonu z kuchnią, jadalnią i sypialnią w jednym pomieszczeniu to spore wyzwanie, nawet dla architektów wnętrz. Jak urządzić kawalerkę, żeby była funkcjonalna i wyglądała nowocześnie i stylowo? Odpowiedzią jest tu purpura….

Z czym łączyć fiolet we wnętrzu?

Fiolet to przyjemny kontrast dla neutralności. Połączony z bielą, szarością, beżem nada ciepła i przytulności. W towarzystwie złota będzie bardzo elegancko, uważajmy jednak z proporcjami, by nie stworzyć wnętrza wręcz uroczystego. Fiolet jako kolor ekskluzywny dobrze wygląda na takich materiałach jak tafta, jedwab, aksamit czy atłas. Fiolet to kolor „doskonały”, dlatego sprawdzi się zarówno w pałacowych aranżacjach jak i tych nowoczesnych, potraktowanych nie całkiem serio.Jak urządzić kawalerkę z fioletem w roli głównej?

Purpura w bardzo ciekawy sposób uzupełniła mieszkanie w czarno-białej tonacji. W tym wnętrzu jest on najmocniejszym akcentem, a wszystko inne musi mu się podporządkować. W białej kuchni podkładki pod talerze, fragment wieszaka w tym królewskim kolorze są uderzającymi elementami. Dlatego nie łączmy go już z innymi kolorami, może zrobić się pstrokato. A że to kolor przenoszący naszą świadomość na wyższe sfery, zachęcający do medytacji i pełen zmysłowości w nieoczywisty sposób to idealna propozycja również do sypialni. Fioletowe narzuty nadają niesamowity klimat temu wnętrzu. W salonie fiolet zdobi ściany. Kolorem tym zaznaczone zostały tylko ich fragmenty, ponieważ nie chcieliśmy aby zdominował on całość aranżacji.Zobacz również inne aranżacje z fioletem:

Jak urządzić kawalerkę w barwach purpury, czyli salon z aneksem i sypialnią
5 (100%) 1 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here