materace-piankowe
0
()

materace-piankowe

Przyzwyczajeni do powszechnych materacy sprężynowych często szukamy czegoś innego, nowszego, a zarazem sprawdzonego i wygodnego. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na materace piankowe, termo-elastyczne, lateksowe i nawierzchniowe.

Materace piankowe zapewniają wygodę i miękkość. Nie zaginają się miejscowo, lecz lekko spłaszczają pod ciężarem ciała. Naturalne ruchy materaca gwarantują lekkość i komfort użytkowania. Wygodne, miękkie i delikatne, dopieszczają każdy ruch. Materace piankowe są świetnym rozwiązaniem dla alergików. Nie pochłaniają bowiem kurzu ani roztoczy. Dopasowują się kształtem do większości stelaży.

materace-termoelastyczne-1

Materace termoelastyczne posiadają dodatkową właściwość dopasowywania się do temperatury ciała. Pozostawione w chłodnym pomieszczeniu przybierają postać twardego materaca, pod wpływem jednak kontaktu z ciepłym ciałem człowieka twardość stopniowo maleje. Materace termo-elastyczne działają pod wpływem temperatury. Dzięki temu można temperaturą sterować stopień jego twardości.

Materace lateksowe prócz doskonałej wygody i odporności na odkształcenia, jak w przypadku poprzednich materacy, cechuje się naturalnością tworzywa i doskonałą cyrkulacja powietrza. Powietrze przepływające przez kanaliki całego lateksowego wypełnienia pozwalają na stabilne oddychanie całego organizmu podczas snu czy odpoczynku. Komfort staje się wówczas wyższy, a użytkownik może czuć się przez to bardziej wypoczęty. Materace tego typu chętnie wybierane są przez osoby o wrażliwej cerze lub wysokiej potliwości. Warto wspomnieć również o materacach nawierzchniowych, które również bardzo chętnie i często są wybierane przez konsumentów. Są to cienkie materace piankowe, termo-elastyczne i lateksowe, które służą jako dodatek do całości łóżka. Często wykorzystywane jako nakładka oszczędzająca materac właściwy, albo uzupełnienie, czy podniesienie standardu wygody. Stanowią bardzo wygodny dodatek i chętnie znajdują odbiorców.

Wybór właściwego materaca nigdy nie powinien być przypadkowy. Warto zapoznać się z rodzajami materacy by decyzja była zgodna z potrzebami użytkownika.

Źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Materac

http://www.jakkupowac.pl/jaki-materac-do-lozka-kupic/

http://internum.pl/k/84/materace-piankowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here