Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka, żeby mogła z niego korzystać również mama?
5
(1)

Bardzo przydatnym meblem jest wygodny fotel do karmienia. Siedząc w nim, będzie wam wygodnie nakarmić malca, a gdy ten zaśnie, sprawnie przełożyć go do łóżeczka. Fotel dobrze jest ustawić blisko łóżeczka, ale w takim miejscu, by w gorące dni słońce nie świeciło wam w oczy.


mdPo co miejsce dla mamy w pokoju niemowlaka

Projektując pokój niemowlaka, należy koniecznie wygospodarować kącik dla mamy. W pokoju tym, mama będzie spędzała tak samo dużo czasu co niemowlak. Kącik powinien być przede wszystkim miłym miejscem odpoczynku, relaksu a także miejscem do karmienia, czuwania czy czytania bajek. Czy jest jakiś wyznacznik odnośnie projektowania takiego miejsca?
Przede wszystkim – wygoda. Sama mama powinna dobrać sobie takie miejsce w pokoju, w jakim czuje się dobrze, a także fotel na którym będzie wygodnie. Jeśli planujemy czytać w tym miejscu, warto pomyśleć również o lampce.

Jak urządzić kącik dla mamy w pokoju dziecka?

My przestawiamy kilka aranżacji i propozycji stworzenia takiego kącika. Każdy jest inny, jednak każdy nawiązuje do całości aranżacji wnętrza. Delikatne, białe abażury z zakładkami, zdobią wszystkie lampy. Rodzice mogą z nich korzystać w zależności od potrzeb, na przykład w trakcie czytania bajek wystarczy zapalić tą stojącą przy fotelu. Fotel usytuowany naprzeciwko łóżeczka to dobre miejsce na ten mebel. Kącik wygospodarowany obok komody z przewijakiem, który jest niezbędnym elementem w takim pomieszczeniu może być innym rozwiązaniem. Rozkładany fotel wstawiony specjalnie dla mamy, jest przede wszystkim po to aby można było czuwać przy maleństwie w każdej chwili. Miejsce na fotel i stolik dla mamy, a obok niezbędna lampa do wieczornego czytania bajek.


4 KOMENTARZE

    • Pani Olu,
      projekt wnętrza, które tak bardzo się Pani podoba został wykonany przez naszą projektantkę Ulę Kołodziejek-Herman. Tak się składa, że zarówno żyrafa, jak i słonik są własnoręcznie namalowane przez Ulę. Meble to pochodzą one ze sklepu Meble VOX i ta konkretna kolekcja dziecięca jest nadal dostępna. Niestety nie jestem w stanie Pani udzielić odpowiedzi na pytanie, skąd pochodzi kocyk. Możliwe, że był on własnością inwestorów.

  1. Pokój na trzecim zdjęciu gdzie jest żyrafa na ścianie jest piękny. Gdzie można zakupić takie rzeczy jak kocyk z koła, dywanik na podłogę? Gdzie Państwo mogą udostępnić taki asortyment? Proszę o podpowiedz bo zachorowałam na ich punkcie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here