Gabinet SPA
0
()

Niedawno, w 13. odcinku Dekorad, mieliśmy przyjemność urządzać biuro dla popularnej agencji reklamowej. Dostosowanie wnętrza do potrzeb wszystkich pracowników, do charakteru pracy i z zachowaniem stylu budynku pofabrycznego nie było łatwe. Nasz architekt Maciej Bogaczewicz poradził sobie z tym zadaniem znakomicie. Ponieważ jednak nie spoczywamy na laurach, przed nami stanęło kolejne trudne zadanie. Aranżacja salonu SPA. Jak udało się urządzić to wnętrze? Na co trzeba było zwrócić szczególną uwagę?

Urządzamy salon SPA – recepcja

Salony i gabinety SPA powstały z myślą o zabieganych, zapracowanych i zmęczonych klientach. Miejsca te powinny więc sprzyjać relaksowi i odpoczynkowi. Powinny być zatem urządzone w jak najbardziej neutralnym stylu, najlepiej tak, aby każdy mógł w nim czuć się jak we własnym domu. Tak też została zaaranżowana recepcja urządzanego przez nas salonu, której centrum stanowi wygodna szara sofa ustawiona tuż obok klasycznego kominka.

W tym miejscu znajduje się też niewielkie, nowoczesne biurko, które jednak nie przytłacza całości wnętrza – jak w przypadku innych gabinetów, a jest niejako dodatkiem do niego. Dzięki temu recepcja naszego gabinetu bardziej przypomina „domowy” salon, niż miejsce, w którym przyjmuje się petentów. Dzięki jasnym, stonowanym kolorom w postaci białej podłogi i szarych ścian, wnętrze wydaje się optycznie większe.

Jak praktycznie urządzić gabinet SPA

Wszystkie pomieszczenia w gabinecie spaja i zdobi piękna klasyczna, biała cegła na ścianie. W poszczególnych wnętrzach na podłodze położono drewniane panele, które ocieplają wnętrze salonu. Każdy z gabinetów spełnia inne funkcje, stąd też każdy z nich został inaczej zaaranżowany. W gabinecie do zabiegów manicure i pedicure ścianę zdobi biała cegła, z kolei w gabinecie do zabiegów na ciało do wnętrza zostały wprowadzone eleganckie szare pasy. Gabinet do zabiegów na twarz jest jasny i „sterylny”, sprawia wrażenie czystości, harmonii i spokoju.

  Urządzanie kawiarni – jak zachęcić gości do odwiedzenia lokalu?

W ostatnim wnętrzu znajduje się gabinet do masażu, gdzie zarówno podłoga, jak i ściany wyłożone są ocieplającym klimat drewnem. Perłą tego wnętrza jest jednak mieniący się kolorami duży i wygodny prysznic.

 

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here