materac
5
(2)

Za komfort snu odpowiada przede wszystkim materac. Obecnie w sprzedaży znajduje się mnóstwo różnego rodzaju materaców – od tanich piankowych, poprzez kieszeniowe, a skończywszy na drogich materacach lateksowych i termoelastycznych.

Gdy kupuje się materac tylko dla siebie, wtedy nie trzeba iść na kompromisy i można wybrać taki, który po prostu będzie najlepszy. Gdy jednak z materaca mają korzystać dwie osoby jednocześnie, zaczynają się schody.

Najlepszy materac z wysoką elastycznością punktową

Gdy na materacu mają spać jednocześnie dwie osoby, najlepiej zdecydować się na model o wysokiej elastyczności punktowej. Oznacza to, że będzie on odkształcał się tylko na niewielkiej powierzchni, gdzie nastąpi nacisk.

W ten sposób spanie na takim materacu jest wygodniejsze, ponieważ daje on też optymalne podtrzymanie dla kręgosłupa. Wśród materaców z wysoką elastycznością punktową wyróżnia się przede wszystkim materace termoelastyczne, lateksowe, a także wysokoelastyczne.

Co z twardością?

Pod uwagę trzeba też wziąć twardość materaca – tutaj też mogą następować odmienności pomiędzy parą. Najlepszy będzie materac uniwersalny, średnio-twardy, ale jeżeli nie jest on optymalnym wyborem, warto szukać materaców z dwoma połowami o innych twardościach.

To tak zwane materace Adam i Ewa, duo lub materace dualsleep, które dzięki podziałowi są komfortowe dla każdego z użytkowników.

A może dwa oddzielne materace?

Jeszcze jednym pomysłem jest zastosowanie dwóch materaców osobno. Oczywiście, konieczne jest również posiadanie odpowiednio szerokiego łóżka, które będzie mogło je pomieścić. Najczęściej wybór pada na dwa materace o szerokości 90 lub 100 centymetrów dla ramy łóżka mającej 180 lub 200 centymetrów. Gdy wobec tego nie możecie dojść do porozumienia w kwestii dobrania odpowiedniego materaca, zakupienie dwóch osobnych może być najlepszą decyzją.

  Panele podłogowe laminowane jako alternatywa do zimnych płytek

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here