Zastanawiasz się nad kupnem kuchenki gazowej? Przeczytaj nasze porady.
5
(2)

Kuchenki gazowe produkowane są w różnych wariantach – można podzielić je przede wszystkim na modele wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. Gdy chcesz wykończyć kuchnię meblami na zamówienie, w takim przypadku kuchenka do zabudowy będzie strzałem w dziesiątce – uzyskasz najbardziej estetyczny efekt. Tańszym rozwiązaniem będzie z kolei kuchenka wolnostojąca. Jaki sprzęt agd do kuchni wybrać?

Spis treści artykułu:

Kuchenka z piekarnikiem – jaki wybrać?

Do kuchni najczęściej wybieramy też kuchenki wyposażone w piekarnik – elektryczny lub gazowy, ale jeżeli nie masz na niego miejsca lub nie jest ci potrzebny, w takim przypadku możesz zakupić również kuchnie nastawną lub też płytę gazową bez piekarnika. Gdy interesuje cię dobra kuchnia z piekarnikiem, wybierz model z piekarnikiem elektrycznym.

Chociaż będzie droższy, to jednak szybciej się nagrzewa, ma więcej programów, utrzymuje stabilną temperaturę. Razem z takim piekarnikiem uda ci się każde ciasto. Im bardziej energooszczędny piekarnik, tym mniej zapłacisz za jego użytkowanie.

Kuchenka gazowa a wymiary kuchni

Pod uwagę trzeba również wziąć wymiary kuchni – najbardziej popularniejsze modele mają szerokość 50 centymetrów, ale można znaleźć też modele 60-centymetrowe.

Przy wybieraniu właściwego sprzętu warto rzucić uwagę na poszczególne funkcje piekarnika oraz dodatkowe akcesoria – zapalarka w pokrętle, zabezpieczenia przeciw wypływowe, czujnik termiczny odłączający dopływ gazu, termoobieg, grill, funkcje ułatwiające czyszczenie piekarnika – funkcje mogą być programowane elektronicznie, dlatego wtedy gotowanie będzie jeszcze łatwiejsze.

Może piekarnik wolnostoący?

Jako że piekarniki wolnostojące są oferowane z pokrywami, warto też zwrócić uwagę na ich materiał – pokrywy metalowe są estetyczne, ale z czasem emalia, którymi są pokryte, może się łuszczyć, dlatego lepszym wyborem będzie kuchenka z pokrywą ze szkła hartowanego.

  Stylowe i nowoczesne rozwiązania dla kuchni

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here