Zastanawiasz się, jakie powiesić lampy nad wyspą kuchenną? Zobacz nasze propozycje.
5
(1)

Wyspa kuchenna w niewielkim mieszkaniu spełnia wiele funkcji. Służy jako dodatkowy blat roboczy w kuchni. Często zastępuje stół, z którego często rezygnujemy w niewielkich wnętrzach. Wielu architektów decyduje się na zaaranżowanie kuchni z wyspą, żeby podzielić przestrzeń salonu z aneksem kuchennym. Funkcjonalna wyspa powinna być więc dobrze oświetlona. Przedstawiamy aż 10 pomysłów na lampy nad wyspą kuchenną.

Halogeny nad wyspą kuchenną

Jeżeli chcemy dobrze dobrać lampy do kuchni nad wyspę musimy zastanowić się, czy wolimy klasyczne halogeny sufitowe, czy piękne dekoracyjne lampy wiszące. Halogeny montowane w suficie zapewnią odpowiednie oświetlenie i będą niewidoczne. Musimy pamiętać, że światło nad wyspą musi współgrać z charakterem oświetlenia w kuchni. Halogeny schowane w suficie nie będą ingerować w styl naszego wnętrza.

Do wyboru mamy również tak zwane punktowce, czyli coś pośredniego pomiędzy halogenem a lampą wiszącą. Punktowce mają mniej lub bardziej dekoracyjne oprawy i jak sama nazwa wskazuje świecą punktowo. Wybierajac te lampy nad wyspę kuchenną musimy je dopasować do stylu wnętrza.

Halogeny są również elementem okapu. Jeżeli decydujemy się więc na zamontowanie w wyspie kuchenki, warto pomyśleć o kupnie okapu z gotowym oświetleniem.

Wiszące lampy nad wyspę kuchenną

Z kolei jeżeli zależy nam na lampach, które będą kreować styl wnętrza, czyli oświetleniu bardziej dekoracyjnym warto zdecydować się na ozdobne lampy wiszące. Możemy wybierać spośród wielu kształtów, kolorów i rozmiarów. Wybór jest tak duży i szeroki, że z powodzeniem dopasujemy je do stylu skandynawskiego, industrialnego, minimalistycznego czy nawet vintage.

Zobacz aż 10 naszych inspiracji na lampy nad wyspą kuchenną.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Stylowa i elegancka kuchnia z różowym motywem

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here