5
(1)

Dobrze dobrany okap kuchenny to nie tylko zwiększa wygodę pracy w kuchni, lecz również będzie wpływać na wygląd jej wnętrza. Jest na rynki szeroka oferta tych urządzeń, które różnią parametrami i designem. Jak dobrać okap zależnie od stylu aranżacji kuchni, oto kilka podpowiedzi.

Okap kuchenny to niezwykle istotny element wyposażenia kuchni decydując się na jego zakup należy zwrócić uwagę na takie parametry jak materiał z jakiego został wykonany filtr, wydajność czy głośność pracy. Większość okapów posiada zamontowane oświetlenie, mogą również mieć zamontowany takie funkcje jak:
sensor zapachu – który automatycznie włączy urządzenie, gdy stężenie zapachów w powietrzu będzie odpowiednio wysokie,
wyłącznik czasowy – który umożliwia ustawienie czasu, po którym okap ma zakończyć pracę,
czujnik czyszczenia – zasygnalizuje kiedy należy oczyścić urządzenie,
multimedia – nowoczesne modele posiadają wbudowane radio, ekran czy dają możliwość odtwarzania mp3.

Okap do małej kuchni

Najważniejszą w kwestią w niedużych kuchniach jest zagospodarowanie przestrzeni w taki spoób by było miejsce na wszystkie sprzęty oraz szafki oraz by móc swobodnie się poruszać i spożywać posiłki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do takich pomieszczeń są okapy podszewkowe lub teleskopowe. Oba typy mają prostą budowę i są nieduże dzięki temu jest możliwość zamontowania nad nimi szafki okapowej, dzięki czemu zyskuje się dodatkową przestrzeń do przechowywania akcesoriów kuchennych. Okapy teleskopowe są niezwykle cienkie, posiadają wysuwaną cześć dolną, która zwiększa powierzchnię pochłanianych zapachów.

Okap nad wyspę

W dużych, modnie zaaranżowanych kuchniach coraz częściej pojawiającym się elementem wyposażanie są wyspy kuchenne, na których mogą być zamontowane płyty grzewcze. Do tego typu kuchni doskonale się będą nadawać wiszące okapy wyspowe montowane pod sufitem. Mają one dość duże rozmiary i dużą moc. Do wyboru są modele o klasycznym wyglądzie np. Akpo WK-9 Isla Zefir lub o bardziej nowoczesnej formie takie jak Akpo WK-9Isla Luna. Ciekawą i niezwykle elegancką propozycji okapów wyspowych są modele nawiązujące swą kształtem do prostych, stylowych lamp sufitowych tak jak Apko WK-10 Figur. Taki model tego urządzenie stanowi świetne uzupełnienie dużej ekskluzywnie zaaranżowanej kuchni otwierającej się na salon bądź jadalnie.

  Jakie cechy powinien mieć czajnik na gaz?

Okap do kuchni w stylu rustykalnej

Dobranie okapu do kuchni rustykalnej nie jest łatwym zadaniem. Typowe modele wykonane z błyszczącej stali o nowoczesnym charakterze zdecydowanie będą zaburzać wygląd wnętrza. Na szczęście są w ofercie takie produkty jak Amica OKC 611R. Dzięki temu, że mechanizm schowany jest za specjalną obudową z elementami z naturalnego drewna, które można pomalować na wybrany kolor, doskonale będzie się komponować z reszta wyposażenia kuchni.

Okap do kuchni w stylu klasycznym lub nowoczesnym

Większość kuchni w naszych mieszkaniach zaprojektowana jest w stylu klasycznym bądź nowoczesnym. Do tego typu wnętrz, szczególnie jeśli są nieco większe świetnie pasują okapy kominowe, które są produkowane w różnych formach, np. model Amica OKP 6241S w kolorze czarnym, będzie doskonale współgrać z prostymi szafkami o lakierowanych frontach. Zaś do kuchni w stylu skandynawskim warto wybrać proste modele w jasnym, najlepiej białym kolorze, np.: Electrolux EFC60441 OW.
Dobrze dobrany okap kuchenny podkreśli piękno i styl Twojej kuchni.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here