Fotel do salonu
5
(1)

Najważniejsze cechy fotela do salonu

Piękny design i wygoda – to dwa wyróżniki najlepszych foteli do salonu. Pomysłów na aranżację salonu jest jednak tak wiele, że trudno znaleźć mebel, który będzie pasował do każdego wystroju. Wyjątkiem są solidne fotele z funkcją relax, których ponadczasowa forma i jakość wykonania ułatwiają wplecenie mebla do różnych stylów aranżacyjnych. Wystarczy lampa ustawiona tuż przy fotelu czy dekoracyjny dywan obok mebla, aby nadać fotelowi do salonu pożądany charakter. Możesz też poszukać akcentów, które sprawią, że fotele relax szybko wpiszą się w wystrój Twojego domu. Dobrym przykładem są chromowane nóżki, które pasują idealnie i do stylu loftwego, i do nowoczesnych aranżacji.

fotel do salonu z bostonsofa.pl

Odrębną kwestią jest wygoda siedzenia w fotelu. Uwielbiasz czytać książkę w salonie, a może wolisz śledzić losy bohaterów ulubionego serialu? Nie jest ważny powód, dla którego chcesz kupić wygodny fotel, ale trafiony wybór!

CG-8015

Rozkładany fotel do salonu – na co zwrócić uwagę?

Podstawową rzeczą, którą należy rozważyć, zanim podejmiesz decyzję o zakupie, jest ilość miejsca na fotel w salonie. Niektóre modele mogą rozkładać się nawet do pozycji półleżącej, dlatego za meblem i przed nim powinno być odpowiednio dużo przestrzeni. Kolejną kwestią są rodzaje funkcji relaks. Możesz zdecydować się na funkcje sterowane manualnie lub elektrycznie.

CH-8020

Manualne funkcje relaks w fotelach do salonu

Podstawową manualną funkcję relaks charakteryzuje boczna klamka, który podnosi podnóżek. Oparcie fotela można przesunąć, napierając na niego plecami. Taki model umożliwia rozłożenie fotela niemalże do pozycji leżącej, w której oparcie i siedzisko tworzą kąt do 145 stopni. Co ważne, po podniesieniu pleców z oparcia, samo wróci ono do swojej pozycji. Natomiast podnóżek należy opuścić, napierając na niego nogami.

  Modne kolory wnętrz. Turkus w roli głównej

Dodatkowym walorem jest opcja ZERO WALL, dzięki której nie musisz brać pod uwagę dodatkowego miejsca potrzebnego na rozłożenie fotela. Zaleca się jednak pozostawienie standardowej wolnej przestrzeni 10-15 cm między meblem a ścianą.

Fotel Monacao

Poszerzona manualna funkcja relaks jest wzbogacona o możliwość obracania i bujania się. Funkcję relaks uruchamia się także za pomocą bocznej klamki. Obracanie fotela dookoła możliwe jest dzięki okrągłej obrotowej podstawie. Można obracać nawet fotel rozłożony do pozycji półleżącej. Funkcja bujania do przodu i do tyłu zapewnia relaks m.in. w trakcie słuchania muzyki, ale można ją zablokować specjalną dźwignią, np. na czas czytania książki czy picia kawy. W pozycji półleżącej bujanie blokuje się automatycznie. Jeżeli chcesz wybrać ten fotel, musisz przygotować dla niego odpowiednie miejsce, bo rozkłada się do tyłu, a w trakcie bujania i obracania może potrącić inne meble lub dekoracje.

Elektryczne funkcje relaks w fotelach do salonu

W podstawowej wersji fotel sterowany jest za pomocą bocznych guzików lub pilota. Dwa przyciski służą odpowiednio do rozkładania i składania fotela. Fotel został doposażony w siłownik elektryczny, ale działa na tej samej zasadzie co model manualny i tak jak on rozkłada się do przodu (opcja ZERO WALL). Wystarczy przestać naciskać przycisk, a mechanizm zatrzyma oparcie i podnóżek w pożądanej pozycji.

Dla osób starszych i z problemami układu kostno-mięśniowego przeznaczone są elektryczne fotele do salonu z funkcją relaks i podnośnikiem. Od wcześniej opisanego modelu różnią się możliwością wypchnięcia siedziska do przodu, co znacznie ułatwia wstawanie, a jednocześnie nie obciąża stawów kolanowych i mięśni kończyn dolnych. Korzystanie z tej funkcji wiąże się jednak z koniecznością wygospodarowania wolnej przestrzeni przed fotelem.

CH-8017

Wybierz swój wymarzony fotel do salonu z funkcją relaks i ciesz się błogim odprężeniem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here