Jak_oddzielic_kuchnie_od_salonu
5
(3)

Salon z aneksem kuchennym to bardzo praktyczne rozwiązanie nie tylko jeżeli chodzi o ilość zaoszczędzonego miejsca, ale też kwestie praktyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu gospodarze mogą towarzyszyć swoim gościom czy też pozostałej rodzinie, podczas przygotowywania posiłków. Nie zmienia to faktu, że salon i kuchnia spełniają dwie zupełnie różne funkcje, więc pomieszczenia te powinny być w jakiś sposób od siebie oddzielone. Jak i czym oddzielić kuchnię od salonu? Sprawdź  ponad 10 naszych pomysłów.

Pomysłów na oddzielenie tych dwóch przestrzeni jest bardzo wiele. Można to zrobić w sposób klasyczny – za pomocą wyspy kuchennej czy ścianki telewizyjnej, w sposób elegancki – za pomocą szkła lub ażurowych paneli lub też za pomocą ciekawych konstrukcji, jak regał z książkami lub zasuwane panele z fototapetą.

Wyspa kuchenna między kuchnią i salonem

Wykorzystanie wyspy kuchennej to najpopularniejszy sposób na oddzielenie kuchni od salonu. Często pełni ona nie tylko funkcję oddzielającą, ale też wykorzystywana jest jako dodatkowy blat roboczy czy stół. Większe wyspy kuchenne mogą również pomieścić w sobie sprzęty agd, jak kuchenka, piekarnik czy nawet zlew. Wyspa kuchenna pomiędzy kuchnią i saloem to także dodatkowe miejsce do przechowywania, gdyż pod blatem możemy umieścić szafki lub szuflady. 

Więcej inspiracji na temat wyspy kuchennej znajdziecie w artykule: Wyspa kuchenna we wnętrzu. 30 pomysłów na kuchnię z wyspą

Ścianka telewizyjna między kuchnią a salonem

Nad ścianką telewizyjną należy pomyśleć jeszcze na etapie remontu – stanu deweloperskiego. Wtedy najłatwiej jest postawić ściankę, która oddzielać będzie kuchnię od salonu. Od strony salonu służyć będzie ona jako ścianka telewizyjna. Z kolei od strony kuchni możemy ją wykorzystać do powieszenia dodatkowych szafek czy półek. Ostatnio bardzo popularne są również niskie ścianki telewizyjne oddzielające salon od kuchni. Dzięki temu przestrzeń jest odpowiednio podzielona, a ponad ścianką telewizyjną widać to, co dzieje się w kuchni.

  Jak wybrać plakat do salonu?

Szkło oddzielające kuchnię od salonu

Niezwykle eleganckim sposobem na oddzielenie kuchni od salonu jest wykorzystanie szkła. Szczególnie dobrze sprawdzi się we wnętrzach, w których mamy do wykorzystania niewiele miejsca i ścianka działowa czy nawet wyspa kuchenna zabrałyby zbyt dużo miejsca. Tafla szkła mlecznego może być zamontowana na stałe bądź też z możliwością jej przesuwania po specjalnych szynach. Ta druga opcja jest jednak znacznie droższa, a biorąc pod uwagę że jest to i tak dość kosztowne rozwiązanie, nie każdy może sobie na to pozwolić.

Ażurowe panele dekoracyjne między kuchnią a salonem

Kuchnie od salonu można też oddzielić za pomocą ozdobnych, ażurowych paneli. Ażurowe panele w nietypowych, urzekających wzorach można kupić między innymi w firmie Decopanel. Firma oferuje swoim klientom następujące wzory: Geometric, Oriental, Living i Simple i są one wykonane z:

 • MDF
 • Sklejki
 • Aluminiowej płyty kompozytowej
 • HPL

Te trójwymiarowe ażurowe panele sprawdzą się nie tylko w roli ozdobnej ścianki działowej pomiędzy kuchnią a salonem, ale także chociażby, jako zabudowa grzejnika, czy:

 • sufit podwieszany
 • parawan dekoracyjny
 • balustrada
 • dekoracja ściany
 • obudowa mebli
 • drzwi przesuwne

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

 1. Przed przeczytaniem wydawało mi się, że mam na to pomysł, a okazuje się… że jednak nie :P Dzięki za rady, skorzystam i oddzielę w końcu skutecznie kuchnię od salonu :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here