Szukasz inspiracji na aranżację czarno-białego mieszkania? Zobacz nasze pomysły!

Salon w kolorach czerni i bieli

Niewielki salon utrzymany jest w monochromatycznej kolorystyce: białe ściany, przemalowana na biało cegła oraz jasna zabudowa rtv i półki na książki. Naprzeciwko ściany telewizyjnej ustawiona została grafitowa sofa. Ruchomy zagłówek sofy, dzięki stopniowemu mechanizmowi, można umieścić w pozycji najwygodniejszej dla odpoczynku. Umożliwiają wygodne oparcie głowy, odciążenie mięśni, a więc – pełen relaks. Nad nią pojawił się w postaci grafiki cytat z ulubionej powieści inwestorki. Napis wykonany w dwóch kolorach – niebieskim oraz czerwonym – znakomicie ożywił wystrój salonu. Dzięki temu wnętrza zyskało indywidualnego charakteru. Widać też, że jest zaprojektowane z pomysłem oraz oddaje cząstkę osoby mieszkającej tam.Płytki cegłopodobne to imitacja starej cegły belgijskiej. Dzięki specjalnej technologii produkcji każda z płytek ma swój unikalny charakter, powierzchnie nimi wykończone zachwycają strukturą i grą odcieni barw.

W kącie pokoju ustawiony został okrągły, ciemny stół z czterema czerwonymi krzesłami. To krzesła wprowadzają tu designerski akcent – przede wszystkim dzięki mocnej czerwieni. Nad stołem powieszona została nowoczesna lampa z jasnym abażurem. Ten kącik jadalniany ozdobiony jest przewrotnym obrazem jelenia z czerwoną wstążką na rogach.
Aranżacja przedpokoju w czerni i bieli

Malutki przedpokój jest czarny i świetnie kontrastuje z białym salonem. Drzwi do łazienki udekorowane zostały zabawną grafiką chłopca i dziewczynki. Do dużego lustra na ścianie dodany został nietuzinkowy kinkiet wykonany ze starego aparatu fotograficznego. Obok znajduje się wieszak na ubrania, który zrobiony został z dwóch par nart. Te elementy hand-made świetnie wpasowują się w klimat wnętrza i decydują o oryginalności tej przestrzeni.


Projektant: Maciej Bogaczewicz:

 

Aranżacja salonu w odcieniach czerni i bieli
4 (80%) 2 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here