lewe
5
(1)

Podczas zamawiania drzwi lub okna często zadajemy sobie pytania:

z montażem czy bez? Jak zdecydować – drzwi prawe czy lewe? A jak określić kierunek okna? Poniżej wskazówki.

Drzwi z montażem czy bez?

Prawidłowy montaż jest równie ważny jak drzwi wysokiej jakości.Warto kupować drzwi łącznie z autoryzowanym montażem oferowanym w salonach sprzedaży. Podczas nieumiejętnego wstawiania łatwo je zniszczyć i utracić gwarancję. Ponadto produkt wraz z usługą montażu jest objęty niższym VAT-em. Obniży to całkowity koszt naszej inwestycji w drzwi. Grupa montażowa wykona też odpowiednie pomiary otworów w murze, co gwarantuje idealne dopasowanie drzwi o właściwych wymiarach.

otwarte-edit_jpg_prev

090514PRAWE CZY LEWE – OTO JEST PYTANIE

Wybór strony drzwi jest bardzo ważny przy zaplanowaniu przestrzeni.  Wybierając drzwi lewe lub prawe decydujesz m.in. o tym, czy drzwi będą odchylać się na ścianę, czy np. na szafę. W decyzji może pomóc Ci wyobraźnia, ale najpierw musisz wiedzieć, jak określić stronę otwierania drzwi.

praweZapewne zastanawiasz się jak to zrobić? To bardzo proste, stajemy na przeciwko skrzydła – tak, by otwierało się ono na NAS i wówczas, gdy zawiasy (widoczne lub ukryte) znajdują się po prawej stronie – drzwi są prawe. Analogicznie skrzydło lewe to takie, którego zawiasy znajdują się po lewej stronie.

lewe

 Jak prawidłowo określić kierunek otwierania okna?

avantgarde-7000-kolor-2-stronny-bialy-rozwierno-uchylne1

Zasada jest bardzo prosta. Jeśli stojąc w środku pomieszczenia, przodem do okna, zawiasy mamy po lewej stronie – okno będzie lewe, jeśli natomiast zawiasy będą po prawej stronie – okno będzie prawe. Wyjątkiem jest okno uchylne, w którym nie określamy kierunku otwierania. Po prostu nie ma takiej potrzeby.

Materiał opracowała firma GERDEX drzwi i okna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here