Wyspa_kuchenna_w_duzej-kuchni (9)
3.8
(4)

Radość gotowania w towarzystwie przyjaciół jest ogromna. Kuchenna wyspa to luksus dla każdego, bo dopasować możemy ją zarówno do niewielkiej kuchni w postaci niewielkiego pomocnika jak i do dużej w roli wielofunkcyjnego mebla.

Jak zaaranżować przestrzeń kuchenną z wyspą?

Wyspa kuchenna może być nie tylko niewątpliwym walorem estetycznym wnętrza, ale powinna być przede wszystkim praktyczna. Najprostszym rozwiązaniem jest zainstalowanie wszystkich urządzeń kuchennych właśnie w wyspie. Po drugiej stronie wyspy można z powodzeniem przedłużyć blat i dostawić kilka wysokich hokerów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy gotować i rozmawiać z naszymi gośćmi, bez konieczności odwracania się.

Ile metrów powinna mieć kuchnia z wyspą?

Wyspa w kuchni to bardzo praktyczne rozwiązanie, niezależnie od metrażu pomieszczenia. Gdy kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, wówczas przyjmuje się, że powinna mieć ona około 15 m2. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w domach lub dużych mieszkaniach, gdzie sama kuchnia ma duży metraż.

Mniejsza powierzchnia sprawi, że wyspa będzie bardzo niefunkcjonalna i zwyczajnie będzie przeszkadzać w poruszaniu się. Kuchnia z wyspą to jednak bardzo częste rozwiązanie w przypadku kuchni otwartej na salon.

Wyspa kuchenna w nowoczesnej kuchni z salonem

Kuchnia połączona z salonem to najczęstsze rozwiązanie w większości nowoczesnych mieszkań. Usunięcie ściany dzielącej kuchnię i salon pozwoliło nie tylko na uzyskanie dodatkowej przestrzeni, ale też na optyczne powiększenie wnętrza.

Kiedyś kuchnia służyła jako zaplecze – pomieszczenie gospodarcze. Dziś bardzo często jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest to, że gospodarze cały czas mogą spędzać ze swoimi gośćmi. Salon z aneksem to również doskonałe miejsce na wyspę kuchenną.

Wyspa kuchenna w małej kuchni – mała kuchnia z wyspą – to możliwe?

Metraż aneksu kuchennego jest zwykle niewielki. W takim układzie pomieszczeń kuchnia połączona jest z jadalnią i salonem. W przypadku aneksu wyspa sprawdza się doskonale, gdyż po pierwsze idealnie oddziela kuchnię od salonu, a po drugie może zastępować jadalniany stół.

  Biel kontra czerń

Oczywiście przy aranżacji małej kuchni z wyspą należy brać pod uwagę minimalne odległości, które zapewnią nam sprawne poruszanie się po tym pomieszczeniu. Przyjmuje się, że wyspa powinna być odsunięta od zabudowy kuchennej o około 120 cm. W przypadku wyspy przy aneksie kuchennym będziemy mieli do dyspozycji nie tylko dodatkowy blat w kuchni, ale też miejsce na kuchenkę czy inne sprzęty AGD do kuchni.

Tak więc mała kuchnia z wyspą jest możliwa!

Wyspa w dużej kuchni

Posiadacze dysponujący większym metrażem niż minimalnym mogą pozwolić sobie na nieco większy mebel. Mieszczący w sobie również kuchenne AGD. Duża wyspa potrzebuje 15-20 metrów kwadratowych pomieszczenia. Między blatem a zabudową z każdej strony musi być minimum 90 centymetrów, doskonale, kiedy będzie 120. Ułatwi to swobodne przejście między wyspą a lodówka na przykład.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.8 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here