Pomysł na ścianę za łóżkiem? Pasy, fototapeta a może ciekawy zagłówek? Zobacz nasze pomysły.
3.5
(11)

Pamiętajcie że kolor, tapeta, materiał to jedno. Warto jednak jest pomyśleć o prawidłowym oświetleniu ściany, które wydobędzie, wyeksponuje dodatkowo tę przestrzeń. Oświetlenie może podkreślić strukturę danego materiału, lub po prostu wprowadzić nastrojowy, romantyczny czy nawet filmowy klimat do waszej sypialni.


Pomysłów na aranżację ściany za łóżkiem jest wiele. Możemy obłożyć ją tapetą o ciekawym wzorze, fototapetą, panelami, drewnem, płytami, wykładziną, ozdobić obrazem, grafiką, szablonem czy po prostu pomalować farbą. Modnym i ciekawym sposobem jest również tworzenie wnęki za łóżkiem, która może służyć jako półka na książki. Przedstawiamy wam nasze sposoby i inspiracje na pomysłową dekorację ściany za łóżkiem do sypialni, czyli jak ciekawie zaaranżować sypialnię.

Aranżacja ściany za łóżkiem: 5 pomysłów

  • Największy skos za łóżkiem ozdobiony fototapetą z jasnym, nowoczesnym, graficznym wzorem. Kolor różowy pojawił się w dodatkach, a także stał się odważnym uzupełnieniem pozostałych stonowanych barw. Soczyście różowa jest rama oraz zagłówek łóżka.
  • Kolejna aranżacja, to ściana, na tle której ustawione zostało łóżko, która została ozdobiona betonową strukturą. W centralnym jej punkcie „gniazduje” orzeł – gipsowa dekoracja, która stała się komiczną i oryginalną ozdobą wnętrza.
  • Inna ściana za łóżkiem ozdobiona płytami imitującymi beton. Stanowi ona tło dla nowoczesnego łóżka z czarnym, skórzanym zagłówkiem.
  • Wygodne łóżko z pikowanym wezgłowiem ustawione na tle jasnej ściany, w której główną rolę tworzy oświetlenie – powodując wrażenie wnęki.
  • Ściany barwy cappucino świetnie współgrają z ostrą, energetyczną czerwienią pasów na tapecie. Na jej tle ustawione jest duże łóżko z prostym zagłówkiem. Pasy w tak mocnym kolorze, są świetnym i prostym sposobem na efektywną ścianę.
  Zagłówek do łóżka. 30 pomysłów na ścianę za łóżkiem!


Fototapeta jako dekoracja ściany za łóżkiem

Ciemna, wzorzysta tapeta jest tłem dla jasnego, nowoczesnego łóżka, przykuwa uwagę i jest dzięki temu świetnie wyeksponowana. Dekoracyjna ściana za łóżkiem tworzy swoisty obraz. Soczysta fuksja w połączeniu ze srebrnymi pasami wprowadza do wnętrza harmonię. Głównym elementem wystroju sypialni jest łóżko z pikowanym zagłówkiem. Ustawione na tle ściany ozdobionej tapetą przypominającą wzorzystą tkaninę. Na niej powieszone zostały dwa czarne, błyszczące panele, które zostały podświetlone ledami. Ściana pokryta strukturą przypominającą starą, miedzianą blachę jest świetnym tłem dla masywnego drewnianego łóżka. Po obu jej stronach zamontowane są błyszczące płyty z oświetleniem ledowym. We wnęce za łóżkiem wykonany został zagłówek z czterech płyt – jedna biała na wysoki połysk oraz trzy pokryte różnokolorowymi tkaninami. Ścianka przy zagłówku ozdobiona białym stiukiem wapiennym, przypominającym marmur. Wnęka plus ciekawy zagłówek, jest sposobem na efektywną ścianę za łóżkiem.


Obrazy i tekstylia na ścianie w sypialni

Szeroki pas ciemnego grafitu tworzy tło dla łóżka z jasnym, tapicerowanym zagłówkiem podświetlonym ledem. Na honorowym miejscu powieszony jest obraz, który tworzy indywidualny charakter wnętrza. W innej sypialni przy skosie z oknami połaciowymi zamontowany został karnisz, na którym zawisły zasłony. Drapowane tkaniny utworzyły swoisty baldachim dla łóżka. Jest to bardzo nietuzinkowy pomysł na aranżację takiej ściany. Ażurowy, podświetlany panel nad łóżkiem daje delikatne światło, które się z niego wydobywa, tworząc nastrój we wnętrzu. Akcent intensywnego niebieskiego ożywił sypialnię. Na jego tle znakomicie wygląda łóżko z tapicerowanym wezgłowiem. Kolor jest głównym motywem, i pokazuje że ścianę można wyeksponować również samą farbą – o ile jest dobrze dobrana kolorystycznie i dodatkowo podświetlona. Barokowa tapeta w odcieniach złota jest świetnie wyeksponowana przy delikatnym, ciepłym oświetleniu. Wydzielony pas tapety za łóżkiem, pokazuje nam ze jest to główny punkt sypialni.

  Jak wybrać tkaniny do sypialni? Gotowe aranżacje


Baldachim w sypialni

Efektowny baldachim nad łóżkiem, ozdobiony ażurową kompozycją z włóczki. Urodę ażuru, szczególnie po zmroku, znakomicie podkreśla światło ledowe. Pomysł na sypialnię w klimacie nawiązującym do stylu Coco Chanel. Ściana za łóżkiem pomalowana jasnoróżowymi i jasnoniebieskimi pasami. We francuskiej sypialni najmocniejszym akcentem wnętrza stała się fioletowa ściana ze złotym napisem po francusku. Stanowi efektowne tło dla prostego, jasnego łóżka z pikowanym zagłówkiem. Ściana za łóżkiem, podkreślona czerwonym kolorem ściany, na której przy pomocy szablonu stworzony został złoto-czerwony, kojarzący się z Bliskim Wschodem wzór. Motyw ten przykuwa uwagę i nawiązuje do orientalnego klimatu wnętrza.


 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.5 / 5. Ilość ocen: 11

Brak ocen!

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here