Szukasz pomysłu na to, jak urządzic balkon? Oto nasza aranżacja.
4.7
(3)

Ogród zimowy warto jest zaplanować już na etapie projektu domu. Dzięki temu, będziemy mogli umiejscowić go tam, gdzie dostęp do promieni słonecznych jest największy. Zielony salon jest możliwy nawet jeśli zdecydujemy się na niego w późniejszym etapie, jednak możliwości aranżacji i umiejscowienie mogą być wtedy ograniczone.

Przeszklone ogrody całoroczne, piękna bujna roślinność, jest marzeniem nie jednego domownika. Można tam odpoczywać i cieszyć się zielenią w każdej chwili.

Ogród zimowy zamiast klasycznego balkonu?

Ogrzewanie w ogrodzie zimowym jest bardzo istotne. Zapewnia ono właściwą temperaturę w zimie, kiedy wiatr, śnieg i mróz niszczy i wychładza rośliny.

Stosując szkło, jako główny element oranżerii odniesiemy wrażenie, że jednocześnie znajdujemy się w pomieszczeniu i na zewnątrz.

Całoroczna oranżeria oazą spokoju

Całoroczna oranżeria powinna być też chroniona przed oddziaływaniem gorących promieni słonecznych latem. Właściwie zaprojektowany i skonstruowany ogród opiera się na wykorzystaniu odpowiednich materiałów zapewniających całkowitą szczelność. Aby nie powstawały szczeliny powodujące przeciekanie i wyziębianie pomieszczenia, elementy szklane powinny być łączone sprawnie. Obecnie stosuje się aluminium, stal, elementy metalowe czy drewno.

Drewniany ogród zimowy

Ogród zimowy drewniany, zamiast klasycznego balkonu, również może być solidny i wytrzymały, a przy tym bardzo urokliwy. Drewno jest materiałem bardzo eleganckim i świetnie będzie łączyć się będzie z zielenią znajdującą się wewnątrz.

Nawet jeśli nie mamy możliwości stworzenia dużego ogrodu jako odrębnej budowli, warto zdecydować się na zimowy ogród na tarasie lub też werandę z roślinnością, która będzie mogła funkcjonować także zimą. Są to niewielkie obiekty, ale również przydatne i umożliwiające przetrzymywanie kwiatów. Głównym zadaniem ogrodów zimowych jest to, aby nawet podczas najgorszej pogody na zewnątrz w jej środku było przytulnie i kolorowo.

Oto nasze pomysły na ogród zimowy.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. Ciekawy pomysł i nawet ładne wykonanie, ale szczerze mówiąc swój ogród zimowy wyobrażałem sobie bardziej tak jak w tym projekcie. To bardziej przypomina altanę czy takie zamknięte pomieszczenie.

  2. Pierwsze ogrody zimowe tworzone były już w XVI wieku. Ich zadanie było czysto praktyczne. W zimnym klimacie wznoszono ochronne pomieszczenia przez zimnem dla roślin cytrusowych. Zimą wznoszono nad roślinami składane konstrukcje drewniane, które od strony południowej miały okna, a właściwie szklane ściany. Pomieszczenia, można powiedzieć, zadaszone werandy, obudowane szybami były docieplane piecami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here